Japon Kadınların Güzellik Sırları

0

Japon kadınlar cilt söz konusu olduğunda dünyanın en bakımlı kadınları olarak bilinir, öyle ki 50 yaşına gelmiş bir bakımlı Japon kadını 30 yaşındaymış gibi görünür. Bunun nedeni cilt bakımı konusunda her bir Japon kadınının uzman olmasıdır. Bu makalede Japon kadınların güzellik sırlarına değineceğiz. Bütün Japon kadınları aşırı makyaj ürünlerini kullanmaktan sakınırlar.

Bütün Japon kızları ve kadınları cilt bakımı yaparken tamamen doğal ürünler kullanırlar. Ciltlerini her gece yatmadan önce dinlendirir ve temizlerler. Böylece ciltteki kapalı gözenekleri açık tutarlar. Çok sade ve basit bir makyaj yaparlar. Cilt temiz olunca ciltte akne leke sivilce ve enfeksiyon olmaz.

izmit escort güzellik sırlarından biri de her gün şekersiz yeşil çay içmeleridir. Sadece yeşil çay bazlı cilt ürünleri tercih etmekle kalmaz, aynı zamanda bolca yeşil çay tüketirler. Yeşil çay, kırışıklıkların ve pigmentasyonun ana nedeni olan cildi doğal olarak UV ışınlarından koruyan antioksidanlar ve uyarıcılar bakımından zengindir.

Japon kadınların bir güzellik sırrı da küçük ve renkli şemsiyeleridir. Güneşe uzun süre maruz kalmazlar. Cildi besleyen ve gözenekleri temizleyen doğal yağlar kullanırlar. Ciltteki kirleri yok eder ve gözeneklerin nefes almasını sağlar. Japon kadınların bir başka güzellik sırrı da cilt kırışıklıklarını önleyen, cilt masajı yapmalarıdır. Cildimizdeki damarlar ince ve kılcal damarlardır. Kılcal damarları masaj yolu ile daha aktif hale getirmek mümkündür. Günde yatmadan önce ve sabah kalkarken cilde 5 dakika masaj yapmak cildin damarlarının yeteri kadar kan almasını sağlar.

Cilt bakımı yanında, Japon kadınların kollajen gibi ek bir diyet kullanmaları da ilginçtir. Bazı bilim adamları kolajen kullanımının protein tozu yenmesinden farklı olmadığını iddia etse de,  dünyadaki en iyi cilt kalitesi için mükemmel bir bakıma yardım ettiği şüphe götürmezdir.   Kollajen formları genellikle haplar, tozlar ve sıvılar şeklindedir.

Japon kadınların bir başka güzellik sırrı da sağlıklı beslenmeleridir. Sağlıklı beslenme 1 numaralı cilt güzelliği sırrıdır. Sağlıklı bir cildi olan insan, sağlıklı demektir. Çoğunlukla kırmızı et, kızarmış yiyecekler ve yüksek şekerli içeceklerden oluşan Batı diyetini kesinlikle kullanmazlar bunun yerine geleneksel Japon gıdalarını tercih ederler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here