TBMM mide küçültme ameliyatlarına el attı

Mide küçültme ameliyatlarında ölüm oranının arması sebebiyle TBMM harekete geçti. Ameliyatsız çözüm yolları tespit edilerek ortak bir çözüm noktası bulunacak.

TBMM mide küçültme ameliyatlarına el attı
TBMM mide küçültme ameliyatlarına el attı Fırat

Bazı mide küçültme ameliyatlarındaki mağduriyet nedeniyle bir çok vatandaş, TBMM Dilekçe Komisyonu'da başvuru yaptı.

KÜÇÜLTME AMELİYATI İÇİN TALEP ARTTI

Başvurularda özellikle, yaşanan ölüm olayları vurgulanarak, mide küçültme ameliyatlarında hekim hatalarının azaltılması,vatandaşların yanlış bilgilendirilmesinin önlenmesi, kar amacı güderek hastanın mağdur olmasına neden olacak durumlarda cezalandırmaya yönelik önlemlerin alınması için gerekli araştırmanın yapılması istendi. Hastanelerin dışında kliniklerde de mide küçültme ameliyatları yapılmaya başlandı. Ameliyat ücretlerinin geniş bir skalada değişkenlik göstermesi sebebiyle kredi kartına taksitle küçültme ameliyatı yapan doktorlara talep fazla oluyor.

DETAYLI İNCELEME YAPILACAK

Düzensiz beslenme hareketsiz yaşam, yüksek kalorili yiyecekler sonucu obezleşen insanların sayısı dünyada 2 milyara yaklaştı.Bu rakamın 41 milyonunu ise 5 yaşından küçük çocuklar oluşturuyor.Şikâyetler ve ortaya çıkan veriler doğrultusunda konuyu Dilekçe Komisyonu’nun genel kuruluna sunulduktan sonra, detaylı incelenmesi için alt Komisyon kurmayı düşündükleri belirtildi.

 

Mide ameliyatı TBMM
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi