Selülitlerinizden Nasıl Kurtulabilirsiniz?

ee8adae2e78653d51fdab847593fd255
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kadınlar, selülitlerini artık hiç dert etmiyor desek ne düşünürsünüz? Birçok kadının ortak sorunu olan selülitler kadınları korkutmuyor çünkü günümüzde bu sorunu ortadan kaldırmak için birçok güvenli ve etkili yöntem var. Son yıllarda kadınlar kendilerine uygun selülit giderici yöntemlerden birini seçerek selülitli görünümlerinden kolayca kurtulabiliyorlar. Hem de son derece kısa sürede ve kalıcı olarak.

Medikal estetik alanındaki gelişmelerin vücudumuzdaki birçok bölgede mucizevi etkiler yarattığını artık çevremizdeki insanlardan da gözlemleyebiliyoruz.  Bu gelişmeler düşünüldüğünde doğal olarak selülitli bacakların da kadınların hayatından tamamen çıkacağını söylememiz mümkün. Aynalara küstüren, yaz tatillerini kâbusa çeviren bu sorundan farklı yöntemlerle kurtulabilmenin keyfini yaşayan kadınlar, 2022 yazına hazır ve yıllardır giymeyi erteledikleri bikini modellerinden birini çoktan temin ettiler bile.

Siz de bacaklarınızın selülitli görüntüsünden rahatsızsanız soğuk lipoliz ve sıcak lipolizin selülitler üzerindeki olumlu etkilerinden söz edeceğimiz bu yazımızı mutlaka okumalısınız.  Yıllardır erteleyip durduğunuz, kendiliğinden geçeceğini düşündüğünüz selülitlerinizi yok etmenin tam vakti olduğunu fark etmeli ve istediğiniz bir selülit giderici yöntemi seçerek artık selülitlerin vücudunuzdaki egemenliğine bir son vermelisiniz.

Soğuk lipoliz,  yağ yakma ve selülit gidermedeki etkileri ile son yıllarda en çok tercih edilen yöntemlerin başında geliyor. İstenilen bölgeye uygulanabilmesi ve bölgesel fazlalıkları yok etme noktasındaki başarısı birçok kadın tarafından takdir ediliyor ve selülit konusundaki olumlu etkilerinin de en az yağ yakımı konusundaki başarısı kadar yüksek olduğu biliniyor. Etkili çözüme kısa bir zaman diliminde ulaştırması da soğuk lipoliz yönteminin avantajlı yönlerinden biri olarak bu yöntemle selülitlerinden kurtulmayı başarmış kadınlar tarafından sık sık dile getiriliyor.

Kadınların soğuk lipoliz işleminden bu kadar memnun olması gerçekten tesadüf değil. Daha önce selülit problemi ile uzun yıllar boğuşmuş ancak bir netice alamamış kadınlarla konuşma fırsatınız olduysa selülit sorununun ciddi anlamda rahatsızlık verici bir problem olduğunu onların birkaç cümlesinden rahatlıkla anlayabilirsiniz. Kliniğimize soğuk lipoliz tedavisi için gelen birçok bayanın bu tedavi seçeneğinin kısa sürede ve kalıcı olarak selülitlerden kurtardığı yönündeki avantajlarını duyduklarında hemen denemek istediklerini söylediklerini bilmenizi isteriz. Siz de yıllardır selülitlerinizden kurtulacağınız bir tedavi seçeneği arıyorsanız soğuk lipoliz ile selülitlerinize elveda demeniz mümkün. Soğuk lipoliz işlemi yaptıracağınız merkezleri çok iyi seçmeniz konusunda da bu noktada size bir hatırlatma yapmak isteriz. Bu tedavinin mutlaka donanımlı kliniklerde ve alanında uzman hekimler kontrolünde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte bu işlemin FDA onaylı cihazlarda uygulanması gerektiğini de sözlerimize eklemeliyiz.

Selülit tedavisinde son yıllarda kadınların güvenle tercih edebilecekleri çeşitli yöntemlerin olduğundan bahsetmiştik. Bunlardan bir tanesi de sıcak lipoliz işlemidir. Uzman hekim rehberliğinde, kontrollü bir şekilde selülitlerin aşırı ısı artışı olmadan tedavi edildiği medikal estetik işlemi olan sıcak lipoliz de soğuk lipoliz gibi selülitleri önleme, azaltma ve yok etme noktasında oldukça etkili bir tedavi seçeneğidir.

Sıcak lipoliz yaptırmak isteyen bireylerin 18 yaşını doldurmuş olması yeterlidir. Hekimlerce uygun görülen bu yaş sınırını geçmişseniz ve selülitlerin çirkin görüntüsü hayatınızdan çıksın istiyorsanız siz de güvenle sıcak lipoliz işlemini tercih edebilirsiniz. Bu işlem ne kadar sürer ya da kaç seans bu tedaviyi almalıyım gibi düşüncelere sahip olanlar için şunları hatırlatmakta fayda görüyoruz. Bu işlem için öncelikle donanımlı bir klinik ve tecrübeli bir hekim bulmalısınız. Uzman hekim, vücudunuzdaki selülitlerin durumuna göre size en uygun seans sayısını belirleyecek ve tedavinizi planlayacaktır. Unutulmamalıdır ki standart şekilde herkes için aynı seans sayısı dayatılan klinikler profesyonel olarak bu işlemi gerçekleştiren merkezler değildir. Sizin kaç seans selülit tedavisine ihtiyacınız olduğunu belirleyecek tek kişi alana hâkim hekimlerdir.   

Sıkça merak edilen konulardan birisi de herkesin sıcak lipoliz uygulamasını yaptırıp yaptıramayacağıdır. Bazı hasta gruplarında ve özel durumu olan kişilerde sıcak lipoliz işleminden uzak durulması ya da bir süre ertelenmesi gerektiği belirtilmektedir. AIDS, kanser, sedef, vitiligo ile ileri derecede kalp, böbrek ve karaciğer rahatsızlıklarına sahip bireylere sıcak lipoliz uygulaması önerilmemektedir. Bunun yanında hamile ve emziren bayanların da bu özel durumları geçene kadar sıcak lipoliz işlemini askıya almaları tavsiye edilmektedir. Bu özel grubun dışındaysanız siz de sıcak lipoliz işlemini güvenle yaptırabilir ve bu tedavi seçeneği ile selülitlerinden kurtulmayı başaran birçok kadın gibi siz de bu güzel duyguyu deneyimleyebilirsiniz.

Sıcak lipoliz ve soğuk lipoliz işlemlerinin ağrılı olup olmadığı noktasında da merak içinde olan birçok kişinin olduğunu biliyoruz. Çok net bir şekilde söyleyebiliriz ki her iki medikal estetik işleminde de ne tedavi sürecinde ne de tedavi sonrasında herhangi bir ağrı hissi ile karşılaşmazsınız. İki tedavi seçeneği de her türlü cilt tipine sahip kişilere uygulanmaya imkân sağlar ve yan etkileri neredeyse yoktur. Sıcak lipoliz sonrası uygulama yapılan bölgede hafif kızarıklıklar ya da ısı artışı olması beklenebilir ancak bu etki de ciddi seviyelerde değildir. Selülitlerin çirkin görüntüsünden bıkmış bayanlar için onlardan kurtulabilmek adına bu tür minik etkiler çok da anlamlı değildir.

Medikal estetik işlemlerinin mutlaka donanımlı kliniklerde, uzman hekimler tarafından ve güvenli cihazlarla gerçekleştirilmesi gerektiği üzerinde özellikle vurgu yapmak istiyoruz. Güzelleşmek isterken sağlığınızdan olmak istemiyorsanız işlem yaptıracağınız merkezleri seçerken ilgili cihazların FDA onaylı olup olmadıklarını mutlaka sorgulayınız.  Güvenle gidip tedavimi bir an önce başlatsam dediğiniz bir merkez arıyorsanız doğru adresin son teknoloji cihazların kullanıldığı, güler yüzlü personelimiz ve sıcak ortamımızla size en iyi tedaviyi uygulayacağımızın garantisini verdiğimiz Prof. Dr. Banu ÇAYCI Kliniği olduğunu bilmelisiniz. Haydi! Uygun fiyat tarifesi ile de yüz güldüren kliniğimize uğrayarak selülitlerinizden kurtulmak için bir adım atın ve kendinize bir iyilik yapın.

Bu Yazıya Tepki Ver