AK Parti'nin seçim kampanyası bayraksız, otobüssüz olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarda 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimler hakkında bazı değerlendirmelerinde seçim kampanyası kararını da belirtti.

AK Parti'nin seçim kampanyası bayraksız, otobüssüz olacak
AK Parti'nin seçim kampanyası bayraksız, otobüssüz olacak Gizem Zalimalioğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi değerlendirmeler geldi. Öncelikli olarak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'nin seçimden önce güttüğü anlayıştan söz etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim kampanyası sürecinde yaptıkları hakkında gözlemlerini aktarırken tekrar bir gezi oluşumundan bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun görüşmelerinin, konuşmalarının basına kapalı alanlarda gerçekleşmesinin üzerinde durdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Katıldığı toplantılara baktığımız zaman karşımıza bambaşka bir manzara çıkıyor. Programlarının tamamının basına kapalı olması bu geziyi daha ilginç hale getiriyor. Tüm siyasi hayatlarını Türkiye düşmanlığına adamış, terör örgütleri ile yakın ilgileriyle tanınan isimlerle görüşüyor.Kılıçdaroğlu'nun konuştuğu bir milletvekili de güya ülkemiz kökenli bir Alman milletvekili. Bu kişi PKK'yı Almanya'da terör örgütünden çıkarmak için uğraşıyor. Kendisi PKK uzantılı tüm kuruluşlarının baş misafiridir. Kılıçdaroğlu'nun ne konuştuğunu merak ediyorum. Açıkla Kılıçdaroğlu. CHP Genel Başkanı'nın buluştuğu diğer ziyaretçiler olan, onların da sicilleri aynı. Yıllardır bu kişinin yalanlarını, iftiralarını, hezeyanlarını ifşa etmekten biz yorulduk. Kendisi hakkında açtığımız davaların haddi hesabı yok" dedi.

"Görüntü ve gürültü kirliliği olmayacak"

Aynı zamanda her seçim döneminde yaşadığımız seçim otobüsleri ile müzik ve sloganlarla evlerin, caddelerin, sokakların, neredeyse şehrin her yerinde seçim kampanyası adı altında ismini duyurmak isteyen siyasetçilerin ve parti çalışanlarının bu dönemde Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) açısından olmayacağı belirtildi. 

Apartmanlarda balkondan balkona, binaların camlarına, gözle görülebilecek her alana asılan seçim ve parti bayraklarının bu seçim döneminde yine Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) adına görülmeyeceği söylendi. Bunların tamamını görüntü ve gürültü kirliliği olarak nitelendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Görüntü ve gürültü kirliliğine son vereceğiz. Bayrak asmayacağız ve belirli saatler dışında otobüs gezdirmeyeceğiz.Bu gece saat 02:00'de eve döndük. Arkadaşlarımız yine çalışmalarına devam ettiler. Bu işi ince ince dokuyup o şekilde sonuçlandırmamız gerekiyor. Bütün istihbarat çalışmalarına varıncaya kadar, GBT'lerine varıncaya kadar elimizden geleni yaptık. Her seçim döneminde şehirlerimizin caddeler, sokakları parti bayrakları ile donatılır. Biz bununla ilgili bir düzenleme de yaptık. Buna rağmen kimse riayet etmedi. Bu kampanya tarzı bir güç gösterisi olarak devam etti. Artık günümüzde buna ihtiyaç yok. Bunu çok da ilkel buluyoruz. Eski tarz kampanya yöntemleri milletimizin de tepkisine yol açan bir hale geldi. AK Parti olarak 31 Mart seçim döneminden başlayarak, görüntü kirliliğini yaratan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz." dedi.

Yalnızca parti merkezlerinde bulunacak

Seçim kampanyası adı altında bu kez yapılacak olan bayrak uygulaması Sadece parti teşkilatlarının olduğu yerde ve seçim koordinasyon merkezlerinin olduğu yerde afiş bayraklar asılarak yapılacak. Hiçbir yerde görüntü kirliliğine müsaade edilmeyecek. Belirlenen saatler dışında otobüs dolaştırılmayacak. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Böylece partilere ve adaylara çok ciddi maliyet getiren, şehirleri plastiğe ve kağıda boğan israf kaleminden kurtulmuş olacağız" dedi.

Seçmen sosyal medyada

Cumhurbaşkanı Erdoğan sokakların, şehirlerin görüntü ve gürültü kirliliğinden uzak tutularak, sosyal medya üzerinden vatandaşlara erişilebileceğini hatırlattı. Kamuoyunun günümüzde neredeyse tamamı sosyal medya hesaplarına sahip ve desteklediği partiyi takip eder, ulaşabilir konumda. Bu sebeple seçim kampanyalarının seçmene ulaşmasını isteyen Pati Başkanları için sosyal medya bulunmaz fırsat niteliğindedir. Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya vurgusu yaparak, "Şahsımın Twitter'da 13,5 milyona yaklaştı, dünyada ilk sıralarda yer alıyoruz. İnternet kullanımı yaygınlaşıyor. Araç giydirmeleri ve açık hava reklam kanallarını, gazete ve televizyon reklamlarını gürültü ve görüntü yapmadan devam edeceğiz. Böylece şikayetleri de tümüyle ortadan kaldırmış olacağız" diye konuştu.

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti