Brunson Türkiye’den ayrıldı

Terör örgütleriyle bağlantısı olduğu iddia edilen Brunson son duruşmasında tahliye edildi. Yurt dışı yasağı kaldırılan rahip eşiyle birlikte Türkiye’yi terk etti. Bu durumla ilgili Beyaz Saray açıklama yaptı.

Brunson Türkiye’den ayrıldı
Brunson Türkiye’den ayrıldı Dilan Aşar

İzmir Alsancak'ta ABD’ li Rahip Brunson duruşmasının görülmesinin ardından saat 21:00 sularında evine gitti. 22:40 sularında ise uçakla havalandığı ve Türkiye’yi terk ettiği bildirildi.  Brunson'un Türkiye'den ayrılmasından sonra Beyaz Saray'dan yapılan yeni açıklamada, "Rahip Brunson ABD Maryland'deki hava üssüne cumartesi gelecek" ifadesi kullanıldı.  

BRUNSON YURT DIŞINA ÇIKTI 

Saat 19.00 civarında Denetimli Serbestlik Bürosu ekipleri Rahip Brunson'un evinden elektronik kelepçe ve elektronik sinyal cihazını alıp ayrıldı. 

İzmir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nin rahip Andrew Craig Brunson hakkında hapis cezası kararı verip, ev hapsi ve yurt dışı çıkış yasağını kaldırmasının ardından, bu karar Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) üzerinden de yayımlandı. Böylelikle rahip Andrew Craig Brunson'un yurtdışına çıkışının önündeki son engel de kalkmış oldu. 

Brunson, 21.40'ta ülkesine dönmek üzere Adnan Menderes Havalimanı'na gitmek için evinden çıktı. Eşi Norine Brunson ile birlikte Adnan Menderes Havalimanı'na giden rahibe ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Jeffrey M. Hovenier'ın da bulunduğu yetkililer eşlik etti. Brunson çifti havalimanına CIP bölümünden giriş yaptı. 

BEYAZ SARAY AÇIKLAMA YAPTI 

Brunson, ABD tarafından Almanya'dan gönderilen özel uçağa bindi. Uçağın önce Almanya'ya oradan da ABD'ye gideceği öğrenildi. Uçak saat 22.40 sıralarında havalandı. Brunson'ın Almanya'da 2 gün kalacağı söylendi. 

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, "Rahip Brunson ABD Maryland'deki hava üssüne cumartesi gelecek" denildi.

Rahip Brunson ABD rahip
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi