Cemal Kaşıkçı’nın son görüntüleri yayınlandı

Suudi asıllı gazeteci Cemal Kaşıkçı 2 Ekim günü Türk uyruklu nişanlısı ile girdiği Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna girerken görüldü. Daha sonra Kaşıkçı’ dan hiç haber alınamadı. Washington Post Gazetesi Cemal Kaşıkçı’ nın İstanbul’daki Suudi Konsolosluğuna giriş anını gösteren bir fotoğraf yayınladı.

Cemal Kaşıkçı’nın son görüntüleri yayınlandı
Cemal Kaşıkçı’nın son görüntüleri yayınlandı Handan Masina

Suudi asıllı gazeteci Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim günü Türk uyruklu nişanlısı ile girerken görüldüğü Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’ndan sonra kayboldu. Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman, “Sakladığımız hiçbir şey yok. İsterlerse konsoloslukta arama yapabilirler” derken Cemal Kaşıkçı ile ilgili soru işaretleri daha da arttı. Kaosun altıncı gününde, Cemal Kaçıkçı’nın da üyesi olduğu Türk Arap Medya Derneği Başkanı Turan Kışlakçı herkesi donduran bir açıklama yaptı. Kışlakçı dün bu saatlerde verdiği demeçte, Cemal Kaşıkçı’nın konsolosluk yetkilileri tarafından kurban edildiği, ölü bedeninin ise 15 parçaya ayrılarak binadan uzaklaştırıldığını söyledi. Bugün Washington Post gazetesi İstanbul’daki Suudi Konsolosluğu’na girdikten sonra kendisinden haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın konsolosluğa giriş anını gösteren bir fotoğraf paylaştı. Fotoğrafta Kaşıkçı’nın konsolosluğa girdiği görülüyor. Konsolosluğa giriş tarihi 2 Ekim saat 13:14 olarak kaydedildi. 

ABD’DEN BÜYÜK TEPKİ 

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Konsolosluğunda öldürüldüğü iddiası ABD'de tepkiye neden oldu. Reuters'ın haberine dayanarak Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Konsolosluğunda öldürülmesi iddiasını değerlendiren Washington Post Gazetesi Editörü Direktörü Fred Hiatt, "Cemal'in öldürüldüğü haberleri doğru ise bu korkunç ve akıl sır ermez bir olaydır." ifadesini kullandı. Kaşıkçı’nın cesur bir gazeteci olduğunu belirten Hiatt, "Halen öyle olduğunu umut ediyoruz. Ülkesinin aşkıyla, insan onuru ve özgürlüğüne olan derin inancıyla yazıyor. Ülkesinde, Ortadoğu'da ve dünyada ona saygı duyuluyordu. Onun yazılarını yayınlamakta büyük gurur duyuyorduk." değerlendirmesinde bulundu.  
 

Cemal Kaşıkçı Türk Arap Medya Derneği
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1
Robotik Kodlama eğitiminde bir adım daha atıldı
Robotik Kodlama eğitiminde bir adım daha atıldı