Erdoğan kurmayları ile birlikte yerel seçimleri konuşacak

Arjantin ve Güney Amerika ziyaretleri sonrası Türkiye'ye dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerle ilgili çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor. Bugün, kurmaylarıyla bir araya gelecek olan Cumhurbaşkanı, AK Parti- MHP ittifak çalışmalarıyla ilgili bilgi alacak.

Erdoğan kurmayları ile birlikte yerel seçimleri konuşacak
Erdoğan kurmayları ile birlikte yerel seçimleri konuşacak Gizem Zalimalioğlu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugünkü programı ve AK Parti- MHP ittifakındaki son durumu ile ilgili CNN TÜRK Ankara muhabiri Murat Pazarbaşı bilgi verdi. Bu kapsamda son duruma ilişkin bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurmaylarıyla bir değerlendirme yapması söz konusu.  AK Parti'den Mehmet Özhaseki, MHP'den Sadir Durmaz'ın zaman zaman bir araya gelip görüşmeler yapıldı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin geçen hafta  ifade ettiği, "30 büyükşehir belediyesi" üzerinden yapılan değerlendirme mevcut. 2014 yılından bu yana alınan oy oranları üzerinden değerlendirmeler yapılıyor. Burada MHP'nin 2014'te 3 büyükşehir ve 4 il belediyesi kazandığı bilgisi var, AK Parti ise 18 büyükşehir ve 30 il belediyesi kazanmış. İki parti de mevcut belediyelerin korunmasını hedefliyor. 

MHP için Adana, Mersin, Manisa, Isparta, Karabük gibi iller bu anlamda önemli. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "karşılık jestler olacak" sözü kapsamında Osmaniye gibi illerin de jest kapsamında değerlendirilmesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli'nin görüşmesinde belli olacak. 

2014'te ikinci olunan illere ilişkin de bazı değerlendirmeler var. Özellikle Doğu ve Güneydoğu kapsamında ikinci sırada hangi parti varsa o partinin desteklenmesi söz konusu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün kurmaylarıyla yapacağı görüşmede İstanbul konusunun da ele alınacağı belirtiliyor.

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Küçük Kız Köprüden Atladı Umursamaz Vatandaşlar Selfie Çekti
Küçük Kız Köprüden Atladı Umursamaz Vatandaşlar Selfie Çekti