FBI Trump'ı soruşturdu

New York Times gazetesi Trump ile ilgili şok bir iddiada bulundu. New York Times gazetesi, ABD Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI), ABD başkanı Donald Trump'ın göreve geldiği 2017 yılında Rusya için çalışıp çalışmadığını soruşturduğunu iddia etti.

FBI Trump'ı soruşturdu
FBI Trump'ı soruşturdu Gizem Zalimalioğlu

New York Times gazetesinin iddiasına göre, FBI tarafından Donald Trump'ın davranışlarının ulusal güvenlik tehdidi teşkil edip etmediğine ilişkin soruşturma başlatıldı.Trump'ın FBI Başkanı James Comey'i kovmasının ardından başlatılan soruşturmada, Trump'ın "bilerek" Rusya için çalışıp çalışmadığının ya da "farkında olmadan" Rusya'nın etkisinde kalıp kalmadığının inceleneceği öne sürüldü.

Haberde belirtilen FBI'ın 2016'da seçim kampayası sırasında Trump'ın Rusya ile bağlantısından süphelendiği yönünde. Bu şüpheyi güçlendiren nokta ise, Trump'ın göreve geldiği 2017'de bu bağlantılarla ilgili iddiaları soruşturan FBI Başkanı James Comey'i kovması oldu.

Haberde ayrıca FBI'ın başlattığı soruşturmayı, ABD seçimlerine müdahale ettiği yönündeki iddiaları soruşturan Özel Savcı Robert Mueller'in devraldığı belirtildi.

Dünya Siyaset FBI Trump
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Eniştesini sokak ortasında pompalı tüfekle vurdu.
Eniştesini sokak ortasında pompalı tüfekle vurdu.