Gazeteci Kaşıkçı’nın akıbeti hakkında korkunç iddia

2 Ekim nişanlısı ile Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na giden ve sonrasında sırra kadem basan Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı’nın akıbeti ile ilgili kan donduran bir iddia sunuldu. Türk Arap Medya Derneği Başkanı Turan Kışlakçı, Suudi gazetecinin öldürülerek cesedinin 15 parçaya haline getirilerek yok edildiğini öne sürdü.

Gazeteci Kaşıkçı’nın akıbeti hakkında korkunç iddia
Gazeteci Kaşıkçı’nın akıbeti hakkında korkunç iddia Handan Masina

Türk Arap Medya Derneği Başkanı Turan Kışlakçı, salı gününde Levent’te bulunan Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na uğradıktan sonra ortadan kaybolan Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı’nın cinayete kurban gittiğini, cesedinin ise vahşice 15 parçaya ayrılarak yok ettiklerini öne sürdü. 

Suudi asıllı gazeteci Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim günü Türk uyruklu nişanlısı ile girerken görüldüğü Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’ndan sonra kayboldu. Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman, “Sakladığımız hiçbir şey yok. İsterlerse konsoloslukta arama yapabilirler” derken Cemal Kaşıkçı ile ilgili soru işaretleri daha da arttı. 

KAN DONDURAN İDDİAA

Hürriyet gazetesi bünyesinden Eyüp Serbest’in haberine göre oluşan kaosun altıncı gününde, Cemal Kaçıkçı’nın da üyesi olduğu Türk Arap Medya Derneği Başkanı TuranKışlakçı herkesi donduran bir açıklama yaptı. Kışlakçı dün bu saatlerde verdiği demeçte, Vemal Kaşıkçı’nın konsolosluk yetkilileri tarafından kurban edildiği, ölü bedeninin ise 15 parçaya ayrılarak binadan uzaklaştırıldığını söyledi. Turan Kışlakçı verdiği demeçte şunları söyledi: 

Kaşıkçı’nın kaybolmasının ardından önceki gün Suudi Arabistan polisinden bir heyet İstanbul’a geldi. Suudi polisler Türk polisiyle birlikte konsoloslukta inceleme yaptı.” 

 HERŞEYE HAZIR OLUN 

“Bize ulaşan haber öldürüldüğü yönünde. ‘Kendisi öldürüldü. Cenaze hazırlıkları yapın’ dediler. Çok vahşice ve barbarca. Diplomasi tarihinde böyle bir barbarlık yaşanmadı. Böyle bir vahşilik yaşanmadı. Konsolosluğunuza misafir olarak gelen birisini katlediyorsunuz, öldürüyorsunuz. Kabul edilebilir bir şey değil. Türk polisi ve Ömer Çelik de bu konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Biraz detay zikrettiler. 15 kişinin gelip elçiliğe Cemal Kaşıkçı’dan önce girmeleri ve bir saat sonra çıkmaları... İki ülkeden gelen uçakla birilerinin bu eyleme giriştikleri iddia ediliyor. Tüm detaylar ortaya çıktıktan sonra konsolosluk önünde cenaze namazı kılacağız.” 

 GÜVENLİK SİSTEMLERİ ÇALIŞMIYOR 

Turan Kışlacı’ya Suudi gazetecenin cenazesinin konsolosluk sınırlarında olup olmadığını soruldu ve Kışlacı’da “Burada olmadığını biliyoruz. Bu yüzden kamera bilgilerini istedik. Reuters’ı Sayın Konsolos çağırıp bütün odaları gösterdi. Bizim başından beri talep ettiğimiz bir şey vardı: Kamera görüntüleri. O gün kameranın çalışmadığını ifade ettiler Reuters’a. Bu bile her şeyi gösterir.” dedi. 

 

 

 

Reuters Cemal Kaşıkçı Türk Arap Medya Derneği
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi