Hazine ve Maiye Bakanı Berat Albayrak ekonomi ile ilgili önemli açıklamalar

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomideki gelişmelerle ilgili açıklamalar yaptı. Albayrak, ‘Bütçe de taviz yok.’’ dedi. Ekonomide dengeleme sürecinin başladığını vurguladı.

Hazine ve Maiye Bakanı Berat Albayrak ekonomi ile ilgili önemli açıklamalar
Hazine ve Maiye Bakanı Berat Albayrak ekonomi ile ilgili önemli açıklamalar Handan Masina

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, milletvekillerine sunum yaptı. Sunumda ekonominin dengeleme sürecinin başladığını vurguladı. AK Parti 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda milletvekillerine basına kapalı sunum yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin kamu borcunun milli gelire oranı 28 olduğunu belirtti. Bu oranın gelişmekte olan ülkelerde yüzde 49, OECD ülkelerinin ortalamasının ise yüzde 111 olduğunu kaydetti. 

KAMU BORÇLULUK ORANI İYİ DURUMDA 

Berat Albayrak konuşasının devamında, ‘’ Türkiye’nin kamu borçluluk oranı gayet iyi seviyede. Hane halkı borcunun Türkiye’de milli gelire oranı yüzde 16, gelişmekte olan ülkelerde yüzde 60.’’ dedi. Bakan Berat Albayrak son 2 yıldır Türkiye’ye karşı spkülatif ataklardan bahsetti. Bu ataklara karşı attığı adımları milletvekillerine anlattı. Albayrak, TL’yi güçlendirmek için adımlar atıldığından bahsetti.  Son 2 aydır spekülatif adımlara karşı Türkiye’nin attığı etkili adımlar sayesinde Türkiye’nin 550 puana çıkan risk primlerinin 350 seviyesine düştüğünü kaydeden Bakan Albayrak, son yaşanan ekonomik soruna ilişkin ekonomide dengelenme sürecinin başladığını söyledi. 

Berat Albayrak dengeleme süreci Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tekirdağ 18 Ocak Cuma günü hava durumu
Tekirdağ 18 Ocak Cuma günü hava durumu
Balıkesir 18 Ocak Cuma günü hava durumu
Balıkesir 18 Ocak Cuma günü hava durumu