Hazine ve Maliye Bakanlığı McKinsey hakkında değerlendirmeleri eleştirdi

Türkiye ABD’nin uluslararası danışmanlık firması McKinsey ile anlaştı. Siyasi cepheden gelen eleştiriler Hazine ve Maliye Bakanlığı’nı rahatsız etti. Hazine ve Maliye Bakanlığı provakasyona karşı yazılı açıklamada bulundu. Açıklamada firmanın icra fonksiyonu ya da yetkisinin olmayacağı belirtildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı McKinsey hakkında değerlendirmeleri eleştirdi
Hazine ve Maliye Bakanlığı McKinsey hakkında değerlendirmeleri eleştirdi Handan Masina

ABD’li uluslararası yönetim ve danışmanlık firması olan McKinsey kamu ve özel sektörün ekonomi politikalarını analiz ederek bu yönde rapor hazırlıyor. Ülkeler başka ülkede iş ilişkilerini geliştirmek için danışmanlık firmaları ile anlaşıyor. Türkiye’de bu yönde bir adım atmak için McKinsey ile anlaşma imzaladı. Bu anlaşma üzerine tepkiler dile getirildi. ‘’Ekonominin danışmanlık firmasına bırakıldığı’’ ve ‘’IMF programına dönüldüğü’’ iddiaları ortaya atıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı eleştirilerin akla mantığa uymadığını, amacın provakasyon olduğunu vurguladı. 

YENİ EKONOMİK PROGRAM 

Hazine ve Maliye Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Bakan Berat Albayrak’ın 20 Eylül’de Yeni Ekonomik Programı açıkladığını, amaçlardan birinin mali disiplin ve bu kapsamda güçlü ve sürdürülebilir kamu maliyesinin sağlanması olduğunu belirtti. Bu disiplinde YEP’te kamu maliyesine yönelik harcamalarda tasarruf sağlanması ve ilave gelir üretici tedbirleri alınması öngörüldüğü anımsatıldı. Bu tedbirlerin yerine getirilebilmesi için bakanlık bünyesinde Kamu Maliyesi Dönüşüm ve Değişim Ofisi’nin kurulacağını bildirdi. 

UCUZ SİYASİ KAZANÇ İÇİN İFTİRALAR ATILIYOR 

Hazine ve Maliye Bakanlığı yaptığı yazılı açıklaya şunları da ekledi’’ Türkiye için yine faydalı bir icraate temel atıldı. Bir kez daha kamuya güçlü bir kurum kazandırılmaya çalışılıyor. Yakından tanıdığımız değişmeyen koro olayları çarpıtmak için yine iş başında. Süreci baltalamaya çalışıyorlar. Orta atılan iddialar basit provakasyon oyunlarından başka bir şey değildir. Zira söz konusu danışmanlığın hiçbir icra fonksiyonu veya yetkisi olmayacaktır. YEP ile ilgili ortaya çıkarılan hedeflere erişebilmek için emin adımlarla ilerleyeceğiz.’’ dendi.

McKinsey Berat Albayrak Hazine ve Maliye Bakanlığı
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aranan iki FETÖ üyesi KKTC'de bulundu
Aranan iki FETÖ üyesi KKTC'de bulundu
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1