İçişleri Bakanlığı Açıkladı! Bir haftada 12 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı tarafından bölgelerde yapılan operasyonlar kapsamında son 1 haftada 12 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Detaylar geliyor...

İçişleri Bakanlığı Açıkladı! Bir haftada 12 terörist etkisiz hale getirildi
İçişleri Bakanlığı Açıkladı! Bir haftada 12 terörist etkisiz hale getirildi Gizem Zalimalioğlu

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre doğu illerimiz ve çevresinde yapılan operasyonlar kapsamında 12 terörist etkisiz hale getirildi. Yaşanan son bir haftada gerçekleşen harekatlar ile birlikte ulaşılan bu rakamın yetkili isimlerin belirttiği üzere artacağı konuşuluyor.

Teröristlerin yuvaları bozuldu

Dün gerçekleşen operasyon ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) önemli bir başarıya imza attı. Terör örgütü PKK'ya yönelik bir çalışma düzenlendi. Bu çalışma Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında gerçekleşti. Gerçekleşen operasyon Irak tarafında Hakurk ve Kandil bölgelerinde düzenlendi. Harekat kapsamında ise 6 terörist sığınağı tespit edildi. Bulunan sığınaklardan ise büyük rakamlarda mühimmat ele geçirildi. Bu bağlamda 4 şarjör, 10 pil, 2 metre kablo, kürek, kazma, 2 şemsiye, terörist kıyafeti, hücum yeleği ile yaşam malzemesi ve örgütsel doküman bulundu ve bu teröre hizmet eden araç gereçlere TSK tarafından el koyuldu.

Dün 6 terörist öldürüldü

Bunun ardından gelen bilgilere göre hummalı bir hava harekatı gerçekleştirildi. Yapılan hava harekatı operasyonu ile birlikte mağara ve sığınaklara baskın yapıldı. Bu kapsamda ise baskın yapılan terörist mağaralarında sığınan 6 terörist etkisiz hale getirildi. 

Doğu bölgelerinde devam eden terör sancıları Türk askerleri tarafından bastırılmaya devam ediyor. Gelen bilgileri aktaracağız.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol bitince, ispirto içti
Alkol bitince, ispirto içti
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı