Mahir Ünal: Başka ülkelerle rekabet için kendinizi yetiştirmelisiniz

Üniversiteli gençlerle bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, ülke gençleri olarak başka ülkelerle rekabet etmek için kendilerini yetiştirmeleri gerektiğinden bahsetti.

Mahir Ünal: Başka ülkelerle rekabet için kendinizi yetiştirmelisiniz
Mahir Ünal: Başka ülkelerle rekabet için kendinizi yetiştirmelisiniz Baran Tezdönen

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, gençlerde üniversitede buluştu.Programa AK Parti milletvekilleri Ahmet Özdemir, Habibe Öçal,İmran Kılıç ,Eski Milli Eğitim Bakanı Mehmet Sağlam'da katıldı. Bunun dışında öğrenciler de vardı.Gençlere yaptığı açıklamalarla ülke içinde bulunan gençlerle rakip olmayı değil ülke dışında olan kişilerle rakip olup bu sebeple kendinizi yetiştirmelisiniz açıklamasında bulundu. Mahir Ünal, ''Gençler, birbirinizle rekabet etmek yerine başka ülkelerin genç nüfusuyla rekabet için kendinizi yetiştirip donatmalısınız'' dedi. 

REKABET EDİN

Yeni dünya düzeninde rakiplerinin yanı başında olmadığını anlatan Mahir Ünal şu sözlerle ifade etti, ''Gençler, rakibiniz yanı başınızda değil. Başka ülkelerin gençleriyle rekabet etmek için kendinizi donatıp yetiştirmelisiniz. Geleceğin dünyasında kalkınmamız için eğitimimizle donanımımızı sağlamalıyız. Sizler bizim çocuklarımızsınız, istediğiniz bir ülke bırakabilmek için güne göre programlanmalıyız. Bunun için mücadele etmeliyiz. tıpkı 15 Temmuz'da olduğu gibi dik durmalıyız. İstiklal ve istikbalimizi korumalıyız. Sizler saysinde bunları başarabiliriz'' dedi. 

 

Mahir Ünal 15 Temmuz Gençler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Eniştesini sokak ortasında pompalı tüfekle vurdu.
Eniştesini sokak ortasında pompalı tüfekle vurdu.