Türkiye'den Trump'a tepki

ABD Başkanı Donald Trump'ın açıklamasına tepki olarak Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Türkiye Cumhuriyeti devleti Kürtlerin düşmanı değil, hamisidir. Türkiye’nin Kürtlerle hiçbir sorunu yoktur” dedi.

Türkiye'den Trump'a tepki
Türkiye'den Trump'a tepki Gizem Zalimalioğlu

ABD Başkanı Donald Trump Tük-Kürt ilişkilerine dair, " Kürtlere saldırırlarsa Türkiye'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz. 20 millik güvenli bölge kuracağız.Aynı şekilde Kürtlerin de Türkiye'yi provoke etmesini istemiyoruz" şeklinde yaptığı açıklamaya Türkiye'den çok geçmeden yanıt geldi.

Başkan Trump'ın açıklamalarına tepki gösteren Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun twitter hesabından şu açıklamayı yaptı. "

"Bizim için esas olan ulusal güvenliğimizdir. Terörle mücadelemizi belirleyen esas unsur da budur. Terörizmin kaynağı ister ideolojik, ister dini isterse etnik olsun bizim için fark etmez. Terör terördür ve kaynağında kurutulmalıdır. Türkiye Suriye'de tam da bunu yapmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Kürtlerin düşmanı değil, hamisidir. Türkiye'nin Kürtlerle hiçbir sorunu yoktur. Bizim meselemiz PKK terör örgütüyle ve onun Suriye'deki uzantılarıyladır. PYD ve YPG bir terör örgütüdür. Türkiye terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir."  

 

 

Türkiye ABD Trump
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol bitince, ispirto içti
Alkol bitince, ispirto içti
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı