Ersun Yanal: “Fenerbahçe söz konusuysa gerisi teferruattır”

Teknik Direktör Ersun Yanal ile Fenerbahçe görüşmeleri sağlandı. Görüşmelerin ardından Yanal, Fenerbahçe söz konusuysa gerisi teferruattır dedi.

Ersun Yanal: “Fenerbahçe söz konusuysa gerisi teferruattır”
Ersun Yanal: “Fenerbahçe söz konusuysa gerisi teferruattır” Gizem Zalimalioğlu

Türk Teknik Direktör ve eski futbolcu Ersun Yanal, Atlas Eğitim Vakfı'nın düzenlediği bir toplantıya katılmak üzere Kuşadası'ndaydı. Atlas Eğitim Vakfı'nın katılımcıları arasında yer alan Yanal, bu programda basın mensuplarının futbol camiası ve Fenerbahçe hakkında yönelttiği soruları yanıtladı.

Beklenen teknik direktörden haber var

Fenerbahçe'den gelen müjdeli haber kaleci antrenörü Alper Boğuşlu olmasından sonra beklenen teknik direktör haberi için Yanal'a sorular soruldu. Son zamanlarda konuşulanın aksine Yanal ya da Fenerbahçe ekibinden ses çıkmaması üzerine Fener taraftarının ve futbol camiasının kafasını kurcalayan konulardan biri olan, Ersun Yanal'ın teknik direktörlüğü için bizzat kendisinden cevaplar alındı. Sarı lacivertlilerin teknik direktörü olup olmayacağı ve gerekli görüşmelerin taraflarla yapılıp yapılmadığı sorulan Yanal, görüşmelerin gerçekleştiğini söyleyerek, "Evet. Fenerbahçe’yle bir görüşme yaptım. Fenerbahçe söz konusuysa diğer bütün ayrıntılar teferruattır. Bu meseleler halledilmeyecek meseleler değildir. Herkesin kendisine göre bir takvimi vardır. Herkesin kendisine göre olan takvimine de biz saygı duyuyoruz. Bunun bir başka türlü baskı unsuruyla yapılmasına karşıyım. Fenerbahçe'yi konuştuk. Başka ne konuşacağız. Fenerbahçe’nin konuşulduğu her yerde de diğer her şey teferruat ve ayrıntıdır. Süre olarak gerçekten bir zaman veremem. Böyle bir süre de konuşulmadı, sadece fikir alışverişinde bulunduk" dedi.

 'Taraftar Ersun Yanal'ı istiyor'

Bu sırada Ersun Yanal'ın Fenerbahçe Teknik Direktörlüğü için taraftarlar tarafından başlatılan kampanyanın konusu açıldı. Çok konuşulan kampanya da Fenerbahçe taraftarının isyanı yer alıyordu. Ersun Yanal'ın teknik direktörlüğe gelişinin bir devrim olacağından bahseden taraftar ve destekçiler, Fenerbahçe futbolunun gidişatından memnun değil. Büyük umutlarla atılan bu adımla, imza toplayarak hem tepki hem de destek alan destekçiler amacına ulaşırsa Ersun Yanal teknik direktör olarak Fener'in başına geçecek. change.org'da başlatılan kampanya taraftarlar ve ilgililerce çok dikkat çekti. 'Taraftar Ersun Yanal'ı istiyor' sloganları ile yola çıkan Fenerbahçe taraftarının istediği olacak mı, Ersun Yanal'dan taraftarı sevindirecek haber gelecek mi, sorularına ise net cevap alamayan basın mensupları Yanal'a kampanyayı sordu. Yanal, "Çok net söyleyeyim, kimsenin özgür iradesi ve yaptığı özgür davranışı benim bağlayabileceğim bir şey değil. Aynı şekilde her yönetimin de kendi özgür iradesi kendisini bağladığı için benim de kendi özgür iradem kendimi bağlıyor. Biz özgür iradelere, eleştirirken de överken de saygı duymak zorundayız. Bu büyüklüğe de saygı duymak zorundayız" dedi.

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Küçük Kız Köprüden Atladı Umursamaz Vatandaşlar Selfie Çekti
Küçük Kız Köprüden Atladı Umursamaz Vatandaşlar Selfie Çekti