Gerçekler Ortaya Çıktı!

Beşiktaş sezon başında Adem Ljajic'i kiralamıştı. Sözleşme durumu ile ilgili ortaya atılan iddiaların aslı ortaya çıktı.

Gerçekler Ortaya Çıktı!
Gerçekler Ortaya Çıktı! Gizem Zalimalioğlu

Beşiktaş'ın sezon başında Torino'dan kiraladığı Adem Ljajic için onlarca iddia ortaya atıldı. Henüz hakkında bir bilgi verilmeyen oyuncu ve sözleşmesi için bugün işin aslı ortaya çıktı.

Sözleşmeye öyle şartlar eklendi ki...

Beşiktaş Spor Kulübü'nün, futbol ekibi için Ljajic'i sezon sonunda zorunlu satın alma bedeliyle kiraladığı duyurulmuştu. Bu haberin ardından peşi sıra gelen iddialar Siyah-Beyazlı'ların taraftarları arasında ve futbol camiasında ortalığı karıştırdı. İlk ortaya atılan ise Torino'yla Ljajic için Beşiktaş ekibi anlaşırken imzalanan sözleşme de bazı şartlar koyuldu. Oyuncunun satın alma durumu için sözleşmeye bazı kuralların bizzat Beşiktaş kulübü tarafından eklendiği yazıldı.Buna göre Beşiktaş, Süper Lig'i ikinci bitirirse ve Ljajic en az 25 maçta oynarsa satın alma opsiyonu zorunlu hale gelecek. Bununla birlikte Beşiktaş tamamen kadrolu olarak Siyah-Beyazlı ekibin futbolcusu olacak, denildi. 

Satın alınmasına son 10 maç

Kiralanan futbolcu is şu ana dek 10 Süper Lig ve 5 Avrupa Ligi maçında forma giydi. Yani 10 maç daha oynarsa Ljajic'in zorunlu satın alma bedeli aktif olacak. Futbolcu için ayrıca para ödenecek. Bu ek para ise Beşiktaş tarafından ödenirken, belirlenen rakam ise 6 buçuk milyon euro olarak biliniyor.

Kiralanırken ne kadar ödendi? Oyuncuya ne kadar maaş veriliyor?

Kiralama aşamasında Siyah-Beyazlı ekibin ünlü kiralık futbolcu için ödediği tutar ise satın alma aşamasında ödeyeceğinden çok daha az bir rakam. Aktarılan bilgiye göre ise Siyah-Beyazlı ekip oyuncuya kiralama durumundan sonra da maaş ödüyor. Kiralama fiyatı olarak belirlenen ücret Torino'ya 1 milyon 200 bin euro kiralama bedeli olarak ödendi. Şimdi ise Ljajic'e maaş olarak yıllık 2 milyon 225 bin euro ödeniyor.

Beşiktaş Adem Ljajic Beşiktaş Kulübü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol bitince, ispirto içti
Alkol bitince, ispirto içti
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı