Şenol Güneş açıklama yaptı

Bursaspor mücadelesi sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, istifa konusuna açıklık getirdi.

Şenol Güneş açıklama yaptı
Şenol Güneş açıklama yaptı Mehtap Erdoğan

Bursaspor galibiyeti sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, milli takım hakkındaki haberlere yönelik “Şu an bana yansıyan bir şey yok. Sosyal medyaya baktım iş bitmiş. Beşiktaş beni kovmadı. Ben de buradan ayrılmak istemiyorum. Sezon sonu da buradayım. 3-5 ay sonra ne olur bilemiyorum. Mukavelem varken milli takımı istemem ama bitince isterim” açıklamasını yaptı.

Şenol Güneş, “Rakibimizin 4 galibiyet ve 4 mağlubiyeti vardı. Bizden az gol yiyen bir ekip. Disiplinli ve dirençli takım. Moralli başladık maça. Yükselen bir trendimiz var. Maçın ambiyansı ve coşkusuyla iyi başladık. Kontrol bizdeydi ve pozisyon vermedik. Onlar korumaya biz atmaya başladık. Oyunumuz tam nirvanaya, zirveye ulaştığı düzendeki çıkışımız bizi aşağıya düşürdü. Oyundan kopmalar başladı son bölümde. Onun dışında oyuna hakimdik. Göze hoş gelen futbolumuz vardı. Ama sonradan yaptığımız hatalar vardı. Burak son bölümde oyundan düştü. Fizik olarak istenen seviyede değil. Dorukhan ve Adem gibi oyuncularımızın oyundan düşmesiyle rakibe oyun oynama şansı verdik. Onun dışında gayet iyiydi takım olarak. Tribündeki sinerjinin sahaya yansımasıyla nelerin olacağını gördük. Kamuoyundaki tartışılan birçok sorunun giderildiğini de sahada net olarak gördük” diyerek maçla ilgili yorumlarda bulundu.

Milli takım hakkında sorulan soruların cevaplarının kendisinde olmadığını belirten Şenol Güneş, “Takımdan gidecek, yönetimle kavga ediyor haberleri çıkıyordu. Ben kavgacı değilim. Hiç olmadım. Fikir ayrılıkları olmadı mı oldu. Kovsalar da gitmem demiştim. Bana yansıyan bir şey yok. Sosyal medyaya baktım iş bitmiş. Beşiktaş beni kovmadı. Ben de burada ayrılmak istiyorum. Sezon sonu da buradayım. 3-5 ay sonra ne olur bilemiyorum. Sezon sonu ne olur bilemiyorum. İki takımım çalıştırmayı doğru bulmuyorum demiştim. Hala aynı görüşteyim. Düşüncem hala geçerli. Şu an öyle bir durum yok. Şu an da milli takımın bir antrenörü var Lucescu. Ben de Beşiktaş’ın antrenörüyüm ve mukavelem var. Kamuoyunda böyle şeyler dönüyor ama bunun cevabı bende değil. Benim muhatabım sosyal medya değil, yönetim ve basındır. Yıldırım Bey orada, TFF orada, Fikret Bey orada. Sözleşmem varken nasıl gideyim” ifadelerinde bulundu.

Hakkında çıkan Antalyaspor maçı öncesi istifa kararı alıp almadığı haberlerine yönelik açıklama yapan Şenol Güneş,  “Antalya maçı öncesi istifa haberleri çıktı yok öyle bir şey. Ben sonuna kadar burada kalmak için uğraşırım. Evet mukavelem biterse isterim milli takımı ama mukavelem bitmeden istemem. Bugün maça çıktım, haftaya da maça çıkacağımı düşünüyorum. Ben kalmak için her şeyi yaparım kovulmak için bir şey yapmam. Burada çok mutluyum. Burada beni seviyorlar ve sahipleniyorlar” şeklinde açıklama yaptı.

Futbol Bursaspor maçı Beşiktaş Şenol güneş Açıklama
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar