Facebook tarihin en büyük saldırısı altında

Facebook'un yaklaşık bir saat önce tüm dünya genelinde ilk kez bu kadar büyük bir saldırı altına girdiği belirtildi.

Facebook tarihin en büyük saldırısı altında
Facebook tarihin en büyük saldırısı altında Gizem Zalimalioğlu

Zaman zaman karşımıza çıkan Facebook girişi yapılamıyor, sayfa yenilenemiyor, site hacklendi, saldırı var vs. gibi teknolojik tehlikeler ile ilgili ilk kez bu kadar korkunç bir saldırıdan bahsediliyor. Facebook sosyal medya tarihinin en büyük botnet saldırısıyla karşı karşıya.

Şifre sıfırlama kodu kişilere ulaşmıyor

Yaklaşık 1 saatten beri 50 milyondan fazla Facebook kullanıcısı 'Zaman aşımı' gerekçesiyle çıkış yaptırıldıktan sonra siteye tekrar erişim sağlayamıyor. Hacklendiklerini düşünen milyonlarca hesap, şifre sıfırlama seçeneğini denedi ve maillerine şifre sıfırlama kodunun gelmediğini farketti. Twitter üzerinden sesini duyurmaya çalışan Facebook kullanıcıları sebebi çözümleyemedi. Facebook resmi hesabın ise konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı. 

Mesajlaşma devinde sorun yok

Facebook'un mobil sitesine ve internet sitesine hala erişim sağlanamıyor. Fakat Facebook,  Facebook Messenger ile başlattığı mesajlaşma devi uygulamasında sorun yok, kullanıcılar tarafından messeger uygulamasına erişim mümkün. Bu sebeple en büyük DDOS saldırısından bahsetmemek elde değil. Dünya çapında kesintiler devam ederken, kullanıcılar panikte.

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti