Huawei, Türkiye'nin en büyük ikinci akıllı telefon şirketi oldu

Edinilen satış verilerine göre, 2018 yılının Temmuz ayında Huawei, Türkiye'nin en büyük ikinci akıllı telefon şirketi oldu.

Huawei, Türkiye'nin en büyük ikinci akıllı telefon şirketi oldu
Huawei, Türkiye'nin en büyük ikinci akıllı telefon şirketi oldu Fırat

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, Temmuz ayında ülkemizde en çok satılan ikinci telefon markası oldu. 

Geçtiğimiz temmuz ayında Huawei, yüzde 17,9 pazar payına ulaşarak, Türkiye'de akıllı telefonları en çok tercih edilen ikinci marka olduğu belirtildi.

YÜZDE 3.8’DEN 17.9’A YÜKSELDİ 

Huawei,2017 yılının aynı ayında yüzde 3,8 pazar payına sahipti. GfK tarafından hazırlanan rapor, aylık akıllı telefon satışlarını baz alarak markaların pazardaki hakimiyet oranlarını belirliyor.  

GfK raporunda ayrıca pazar eğilimlerine de yer verilmekte. GFK Tüketicilerin satın alma kararlarını inceledi ve pazarın hızla 5,5 inç ekranlı telefonlara yöneldiğini, 2017 yılının Ocak - Temmuz ayları arasında yüzde 43,8 olan 5,5 inç ekranlı akıllı telefon satın alma oranının 2018 yılının aynı döneminde yüzde 66,7'ye çıktığını belirtti.

5,5 İNÇ EKRANLI AKILLI TELEFONLARDA PAZAR BİRİNCİSİ 

5,5 inç ekranlı akıllı telefonlar söz konusu olduğunda ise Huawei Türkiye'de yüzde 44'lük pazar payı ile birinci sırada.  

"ZİRVEYE SADECE BİR ADIM KALDIĞINI SİMGELİYOR"

Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang bir açıklama yaptı bu açıklamada, "Bu başarı, bizim için çok önemli. Büyüme hızımızı ve zirveye sadece bir adım kaldığını gösteriyor. Bu sonuç, çalışma arkadaşlarımızın adanmışlığının ve tüketicilerin ihtiyaçlarına doğru cevap verme yeteneğimizin çok somut bir kanıtıdır. Bu yakaladığımız başarıyı devam ettirmek için elimizden geleni yapacağız" diye ekledi. 

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1
Robotik Kodlama eğitiminde bir adım daha atıldı
Robotik Kodlama eğitiminde bir adım daha atıldı