Instagram direkt mesaj özelliği internet üzerinde de olacak

Sosyal medya devlerinden Instagram'ın yalnızca uygulama üzerinde kullanılabilen direkt mesaj özelliğinin web sitesinde de kullanılması için testlere başlandı.

Instagram direkt mesaj özelliği internet üzerinde de olacak
Instagram direkt mesaj özelliği internet üzerinde de olacak Mehtap Erdoğan

Haberde belirtilenlere göre, Mashable, sosyal medya devlerinden biri olan Instagram’ın, şu ana kadar yalnızca uygulama üzerinden kullanılabilen direkt mesaj özelliğinin web sitesinde kullanılması için testlere başlandığını öne sürdü.

İnternet sitesinin hem masaüstü hem de mobil versiyonlarında testlerine başlanan özellik, sonrasında platformun iki versiyondan da kaldırıldı. Daha önce de internet üzerinde yer alan haberlerde Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, mesajlaşma hizmetleri ve uçtan uca şifreleme özelliklerinin bütün platformlarda uygulamaya geçirilmesi kararını vermişti. Kullanıcıların farklı uygulamalar üzerinde mesajlaşmasına olanak tanıyan projenin 2020 yılında tamamlanması bekleniyor.

Ayrıca hafta başında Facebook’tan gelen açıklamaya göre, kendisine zarar veren içerikler paylaşan kişileri, Facebook ve İnstagram üzerinde sansürleyebilecek. Birleşik Krallık'ta geçen yıl intihar eden Molly Russell’ın babası açıklamasında, "Instagram, kızımın ölmesine yardımcı oldu" demişti. Sosyal medya devi, İngiliz gencin babasının eleştirilerini takiben, kullanıcılarını korumak için yeni bir kural devreye soktu. Buna göre, Instagram, kişilerin kendisine zarar veren görüntülerinin ve bu eğilimdeki paylaşımların engelleneceğini açıkladı. Instagram Ürün Müdürü Adam Mosseri, tartışmalı içerikleri olabildiğince çabuk sileceklerini belirtti.

İnstagram direkt mesaj özelliği web site
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar