iPhone X özellikleri

Kendi teknolojisi ile son model cep telefonları üreten Apple, geçtiğimiz günlerde en yeni X modellerini tanıtıma sundu. Her sene birçok farklı özellikte yeni telefon üretimi yapmaktaydı. Eylül aylarında ise yeni model cep telefonu aksatılmadan tanıtımı yapılırdı. Bu sefer diğer zamanların aksine tek bir model iPhone modeli değil, 3 farklı model tanıtıldı.

iPhone X özellikleri
iPhone X özellikleri Dilan Aşar

Birbirinden farklı özelliklerde ve tasarımlarda olan bu modeller genel anlamda birçok kişinin beğenisini kazanmaya yetti. Yeni modellerin tanıtılması ile insanlar iPhone x özellikleri hakkında oldukça fazla araştırma yapmaya başladı.  

YENİ İPHONE X MODELLERİ VE ÖZELLİKLERİ NELERDİR?
iPhone 2018 yılının Eylül ayında 3 farklı X modeli tanıttı. Bunlar Xs, Xs Max ve Xr modelleri olmaktadır. Bu modellerin her biri farklı özelliklere sahip olmakta ve farklı kişilikleri yansıtmaktadır. Öncelikle iPhone Xs ve Xs Max modelleri tanıtımı ile başlayalım. 

İPHONE XS, XS MAX CE XR ÖZELLİKLERİ
Bu yeni model telefonlar 2 farklı boyutta ve özelliklerde satışa sunulmaktadır. Ortalama olarak fiyatları 9-10 Bin TL civarlarında olmaktadır. Yurt dışı fiyatları da 1000 Dolarak kadar özelliklerine göre çıkmaktadır. Xs ve Xs Max telefon modelleri aynı renk ve kapasitelere sahip olmaktadırlar. Altın, uzay grisi ve gümüş renkleri yer almaktadır. 64, 256 ve 512 GB hafızaya seçenekleri yer almaktadır. 
iPhone Xs model telefon Max modeline göre daha küçük boyutlarda olmaktadır. Ağırlığı 177 gram ekran boyutu ise 5.8’’ olmaktadır. Max modeli ise ağırlık ve boyut olarak çok daha farklı olmaktadır. Ağırlığı 208 gram ekran boyutu ise 6.5’’ olmaktadır. Doğal olarak Max olan modelin ekran çözünürlüğü daha fazla yani 2688x1242 oranlarındadır. Xs modeli ise 2436x1125 oranlarında sabit tutulmuştur. Ayrıca yeni model telefonlar 30 dakikaya kadar maksimum 2 metre derinlikte suya karşı dayanıklı olmaktadır. 
iPhone X modelleri arasında en son üretim olan Xr, birçok farklı renk ve çerçevesiz ekran seçeneği ile kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Sarı, beyaz, mercan, siyah ve mavi renklere sahip olmaktadır. 64, 128 ve 256 GB kapasite seçenekleri mevcuttur. 194 gram ağırlığında olup 6.1’’ HD IPS ekrana sahiptir. 

iPhone x iPhone xs Apple
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi