iPhone yeni modellerini piyasaya sürdü

İPhone her sene yeni model telefonları ile odlukça fazla kişi tarafından beklenmektedir. Eylül aylarında telefon tanıtımı yapan bu marka yeni sezonda iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR modelleri ile gündeme oturdu.

iPhone yeni modellerini piyasaya sürdü
iPhone yeni modellerini piyasaya sürdü Dilan Aşar

Geçtiğimiz zamanlarda sadece tek bir modeli geliştiren ve bu şekilde başarısını uzun yıllar boyunca devam ettiren iPhone, son dönemlerde birkaç farklı modeller ile piyasada biraz farklılık yaratmaya başladı. 
iPhone Xs
Bu yeni model telefon en son çıkan X modeli ile benzerlik göstermektedir. Renk olarak Altın, Uzay grisi ve Gümüş renkleri kullanıcıları ile buluşmaktadır. Telefon ayrıca 3 farklı hafıza ile piyasada satışa sunulmaktadır. Bunlar 64, 256 ve 512 GB olmaktadır. Telefonun boyut ve ağırlığından bahsedecek olursak uzunluğu 143,6 mm, genişliği 70,9 mm ve ağırlığı 177 gram olmaktadır. Ayrıca ekranı 5.8’’ olmaktadır. İPhone yeni modelleri arasında ilk olarak tanıtılan telefon olmaktadır. Ancak telefon 9-10 Bin TL fiyatları ile Türkiye’de satışa sunulmaktadır.  
iPhone Xs Max
Eylül ayında tanıtımı yapılan yeni model iPhone arasında yer almaktadır. Bir önceki Xs modeli ile tasarım, renk ve kapasite olarak aynı özellikleri paylaşmaktadır. Ancak boyutlarında oldukça farklılıklar söz konusu olmaktadır. Max modeli boyutlarına değinecek olursak, uzunluk 157,5mm, genişlik 77,4 mm, derinlik 7,7mm ve ağırlık 208 gram olmaktadır. Bu yeni model 6.5’’ boyutlarında ekrana sahiptir. Ayrıca Süper retina HD ekran bulunmakta ve bu ekranın çözünürlüğü 2688x1242 olmaktadır. Bu telefon modeli Türkiye’de 13 Bin TL civarlarında satılacağı söylenmektedir. 
iPhone XR 
iPhone her sene bünyesine yeni modeller katmaya devam etmektedir. İlk defa 2018 yılının Eylül ayında 3 farklı telefon modeli tanıttı. Her model farklı kişilikleri ve ihtiyaçları karşılamaktadır. Bu modeller arasından en konuşulanı ise Xr modeli olmaktadır. 
Yeni model iPhone Xr, sarı, beyaz, mercan, siyah ve mavi seçenekleriyle kullanıcıları ile buluşmaktadır. 64, 128 ve 256 GB kapasiteleri bulunmaktadır. Telefonun uzunluğu 150,9 mm, genişliği 75,7 mm, derinliği 8,3 mm, ağırlığı 194 gram ve ekran boyutu da 6.1’’ olmaktadır. Ekran çözünürlüğü ise 1792x828 piksel olmaktadır. 

iPhone iPhone Xs iPhone XR
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi