Newton'un notları açığa çıktı: 2060 yılında Hz. İsa dönecek ve kıyamet kopacak

17. yüzyılda yaşamış İngiliz Fizikçi Sir Isaac Newton'ın 2060 yılında Hz. İsa'nın geri döneceğini ve kıyametin kopacağını not ettiği yeni yazınları bulundu.

Newton'un notları açığa çıktı: 2060 yılında Hz. İsa dönecek ve kıyamet kopacak
Newton'un notları açığa çıktı: 2060 yılında Hz. İsa dönecek ve kıyamet kopacak Fırat

Yer çekimi kuvvetini bulmasıyla bilinen İngiliz Fizikçi Sir Isaac Newton, şimdi de kıyamet ile ilgili bir takım bilgiler verdiği ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre, ünlü bilim adamının notlarında Hz. İsa'nın 2060 yılında Dünya'ya geri döneceği ve kıyamet için insanlığı uyaracağı bulunuyor. Isaac Newton 1643 yılında dünyaya geldi. Yaşadığı süreçtetanrı ve din kavramları ile yoğun şekilde ilgilendiği biliniyor. Newton'ın din hakkında not ettiği yazınların, İncil'de okuduğu metinlerin bir değerlendirmesi olduğu düşünülüyor.

DAHA ÖNCE KOPMASI İÇİN BİR SEBEP YOK

Newton 2060 yılında kıyametin kopacağı ile ilgili tahmininde, şunları da yazmış; "Daha sonra sona erebilir fakat daha önce sona ermesi için bir sebep görmüyorum"  Florian Freistetter'in bir kitabında bu konununun üzerinde durduğu belirtiliyor.Freistetter'e göre Newton'ın 2060 yılı tarihi tahmini, yeni bir başlangıcı, savaşı, felaketi ya da dini bir dönemi temsil ediyor olabilir. Ayrıca Newton'ın gelecekte yaşanması muhtemel olayları din ve tanrı kapsamında değerlendirdiğini ve bu olayların tanrının bir buyruğu olduğunu düşündüğünü belirtiyor.

2025 YILINDA KIYAMET Mİ KOPACAK?

Geçtiğimiz senelerde ortaya atılan bir sava göre kıyamet tarihi için 27 eylül 2017 denilmişti. Bilim dünyasında da bu konu ile ilgili bazı ön görüler bulunuyor.Ocak ayında, Bulletin of the Atomic Scientists kurumu, iklim değişikliği, siyasi gerginlik ve nükleer savaş olasılığı sebebiyle Kıyamet Saati'ni 25 Ocak 2018 günü Türkiye saati ile 18:00'de 30 saniye ileri almıştı.

ISAAC NEWTON KİMDİR?
Sir Isaac Newton İngiliz matematikçi, gök bilimci, ilahiyatçı ve fizikçidir. 25 Aralık 1642 ve 20 Mart 1726 ya da 1927 yılları arası yaşadığı kabul edilir. Tüm zamanların en etkili bilim insanlarından birisi olarak kabul edilen Sir Isaac Newton bilimsel devrimin anahtar isimlerinden birisidir. 
Isaac Newton yer çekimi kehanet
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi