Sönmez Halı İle Hatasız Mescit Halısı Uygulamaları

0

Genellikle birçok mescit yapısında ibadet alanı oluşturulurken halı tercihleri daha uygun ve dayanıklı olarak tercih edilmektedir. Kentlerde çarşı ve mahalle içi gibi bölgelerde ibadet amacıyla inşa edilmiş olan mescitlerde yoğun bir kullanım olduğu için mescit halısı seçimleri de dayanıklı bir şekilde yapılmalıdır. Aynı şekilde seçilen halıların hatasız ve kaliteli bir şekilde üretilmiş olması gerekir. Bu noktada Türkiye’nin birçok vilayetinde mescitlerde profesyonel şekilde halı uygulamaları sağlayan Sönmez Halı firması, üstün bir üretim teknolojisi kullanmaktadır. Müşterileri için detaylı bir şekilde bilgi paylaşımı gerçekleştiren firma, gerek yurt içinde gerek yurt dışında halı uygulamaları sağlarken çok küçük boyutlardan çok büyük boyutlara kadar üretim yapabilmektedir.

Mescid Halıları İçin Özenli Malzeme Seçimi

Mescit alanlarında halıların dayanıklı bir kullanıma sahip olması gibi kolay bir temizlik yapılması ve iklim şartlarına uyum sağlaması da gerekir. Ülkemizdeki bazı kentlerde iklim şartları özellikle kış aylarında çok sert koşullarda yaşanırken bazı kentlerde ise yaz aylarında bu şekilde sert koşullar görülmektedir. Bu nedenle Sönmez Halı firması, mescid halıları için kent iklimine uygun şekilde; yün halılar ve akrilik halılar tercih etmektedir. Bu halıların ana özellikleri;

  • Yapıya uygun bir görünüme sahip olması,
  • Kolay temizlenebilir özellikte olması,
  • Dayanıklı bir üretime sahip olması,
  • Renk, desen ve boyut tercihlerinin yapılabilmesi gibi şekillenmektedir.

Yün Cami Halısı İle Huzurlu İbadet Alanları

Özellikle Doğu Anadolu ve İç Anadolu gibi hava koşullarının kış aylarında çok soğuk geçirildiği kentlerde cami halısı seçimlerinin uygun malzeme ile yapılması gerekir. Bu nedenle Sönmez Halı firması, bu gibi kentlerde cami halısı tercihi için yün malzeme kullanmaktadır. Çok soğuk hava koşullarında dahi kolaylıkla ısınabilen ve huzurlu bir ortam oluşturan camilerde yün cami halısı kullanılması sayesinde hem estetik bir görüntü hem de kolay bir temizlik sağlanabilir. Dayanıklı ve estetik görünümlü yün halılar aynı zamanda fiyatları ile birlikte de avantaj sağlamaktadır. Türkiye’nin her yerinden ibadet kurumları, sonmezhalı.com sayfası üzerinden firma ile iletişime geçebilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here