Teknolojinin gelişimi

Telefon, araç, bilgisayar ve robot konularında oldukça fazla gelişmeler göze batmaktadır. Her geçen yıl içerisinde bu gelişmeler çok daha fazla artarak, insanların faydalarına yönelik icatlar yapılmaktadır. Bu tarz teknolojik gelişmeler her zaman faydalı olmamıştır. Bazı zamanlarda insanların kötülüğü ve amaç dışı bir şekilde kullanılmıştır. Kimse gelişen teknolojinin önüne geçemez maalesef. Bütün ülkelerin bu alanda yapmış olduğu gelişmeler birleştirilerek ortaya çok daha teknolojik icatlar ve yenilikler çıkmaktadır.

Teknolojinin gelişimi
Teknolojinin gelişimi Dilan Aşar

Dünyada en çok önem gösterilen konulardan birisi teknoloji olmaktadır. İnsanların var olmasından bu yana odlukça fazla gelişme göstermiştir. Hatta geriye dönük düşünüldüğünde çok kısa bir zaman dilimi içerisinde müthiş gelişmeler meydana geldiği görülmektedir. 

TEKNOLOJİ GELİŞİMİNİN YARARLARI?
Teknolojik gelişimler toplumları ilgilendirmektedir. Her ülkenin bu alanda gelişimleri farklılık gösterebilmektedir. Bazı ülkeler robot teknolojileri alanlarında gelişim gösterirken bazıları ise araba alanında gelişimleri göstermektedir. Bazı ülkelerde sadece bunların gelişimlerinden faydalanmaktadır. Her türlü ekonomik durumu yerinde olan ülkelerin gelişimleri de olumlu yönde olmaktadır. Ancak bu gelişimlerin ne kadar yararlı olduğu da en çok konuşulan konular arasında yer almaktadır. 
Bir ülkenin teknoloji gelişimi son derece önemlidir. Hem savunma için hem de vatandaşların daha rahat bir hayat sürmeleri için bu tarz durumlar hayati önem taşıyabilmektedir. Bu nedenle gelişmelerin son derece faydalı olduğunu belirtmek gerekiyor. Ancak birde silah alanında yapılan gelişimeler bulunmaktadır. Bu gelişmeler savunma ve kötü amaçları engellemek için kullanıldığında tabi ki de faydalı olmaktadırlar. Ancak kötü niyetler için kullanan ülkeler ve kişilerin sayısı çok fazla olmaktadır. Buda kötüye işarettir ve teknolojinin gelişiminin kötü yanları olduğunu da göstermektedir. 
Gelişen teknolojiler ile insanların bilim alanında ilerlemesi de son derece rahat olmaktadır. Bu zaman diliminde teknoloji bu kadar ilerlemeseydi, şuan da uzay ve bilim hakkında bu kadar bilgi elde etmek imkânsız bir hal alırdı. Gezegenlerin keşfedilmesi, uzaya insan gönderilmesi, uzay üsleri yapılması ve yeni uyduların gönderilmesi tamamen teknolojinin gelişimi ile mümkün olmuştur. Bu tür yapılan çalışmaların insanlığa faydası kuşkusuz oldukça fazladır. 

teknolojik gelişim gelişen teknoloji teknoloji
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi