Telefonlar başarıyı etkiliyor mu

Telefonlar son derece hızlı internet ve kullanılabilecek oldukça zengin içerikli programlar yer almaktadır. Böylelikle insanlar bütün ihtiyaçlarını telefon ile giderebilmektedir. Ancak bazı kişiler ihtiyaçları doğrultusunda telefonda vakit geçirirken bazıları ise bağımlısı olarak son derece fazla ve gereksiz zaman harcamaları yapabilmektedir. Bunun sonucunda ise telefonların başarıyı etkilemesi konuşulmaktadır.

Telefonlar başarıyı etkiliyor mu
Telefonlar başarıyı etkiliyor mu Dilan Aşar

Teknolojiden en çok nasibini alan ve en çok gelişen cihazlardan birisi telefonlardır. Ancak telefonlar ilk zamanlarda sadece iletişim için kullanılırken günümüzde herkesin cebinde akıllı telefon bulunmakta ve bunlar ile sadece iletişim değil, bilgisayar üzerinden yapılabilen her türlü işlemler gerçekleştirilebilmektedir. 

AKILLI TELEFONUN BAŞARIYA ETKİSİ NASILDIR?
Teknolojinin bilime ve insanların bir şeyler öğrenmesine etkisi son derece büyüktür. Ancak teknoloji bazı zamanlarda bu tarz amaçlar için değil de, eğlence ve gereksiz işler içinde tercih edilmektedir. Buna örnek olarak akıllı cep telefonları verilebilir. Son dönemlerde küçük çocukların ceplerinde dahi akıllı cep telefonları bulunaktadır. Bilinçli kişiler tarafından bu tür cihazlar birçok bilgi edinmek için kullanılabilmektedir. Ancak bazı kişiler son derece kötü niyetler ve gereksiz amaçları için tercih edebilmekledir. Bunun sonucunda bir kısım insanın başarısını olumlu düzeyde etkilerken bir kısım kişilerin ise olumsuz düzeyde etkilenmesine neden olmaktadır. Telefonlar öğrenciler için çoğunlukla olumsuz başarı örnekleri ile sonuçlanmaktadır. Özellikle küçük yaşlardaki çocukların bu tür cihazlar ile geçirdikleri vakitler tamamen boş ve gereksiz olmaktadır. Sürekli oyun veya faydasız, zararlı içerikler araştırılmakta bunun sonucunda ise başarısız bir nesil meydana gelmektedir. 
Telefonun başarıya etkisi bazı kişiler için ise odlukça fazla olmaktadır. İnternette bulunamayacak bilgi yoktur. İnterneti kullanmasını bilen kişiler ellerinin altında var olan akıllı telefonları ile oldukça fazla bilgiye ulaşarak her konuda istediği yanıtlara sahip olabilir. Böylelikle dünya üzerinde merak edilen şeyler hakkında bilgiler ve tecrübeler elde edilebilmektedir. Derslerde veya anlaşılmayan konularda hissedilen bilgi eksiklikleri de böylelikle giderilebilmektedir. Ancak öğrencilerin bu tarz faydalı işleri için cep telefonlarını kullandıkları pek görülmemektedir. Genellikle bu kişilere etkileri olumsuz olmaktadır. Bunun önüne çoğu aile geçemese de, küçük yaşlarda çocukların telefonlara alıştırılmaması gerekmektedir. 

Akıllı telefon teknoloji başarı
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi