Yanlış atılan mesajlar tarihe karışıyor

Sosyal medya liderlerinden olan Facebook, sohbet uzantısı olan Messenger uygulamasında tekli yahut grup sohbetlerinde yazışmaların 10 dakika içinde silinmesine olanak veren güncellemesini yayınladı.

Yanlış atılan mesajlar tarihe karışıyor
Yanlış atılan mesajlar tarihe karışıyor Cankut Yılmaz

Biraz geç de olsa sonunda yanlı yazılan konuşmaları 10 dakika içerisinde silmemize yarayan güncelleme ile olumlu dönüşler almaya başlayan Facebook, ayrıca sadece benden sil seçeneğini de eklediği duyurdu. Yazışmaları konuşmayı gören herkesten silmek için de metnin üzerine uzun basıp ekranda beliren “herkes için kaldır” butonu kullanarak silme işlemini gerçekleştirebilir.

”Kendin için kaldır” seçeneği de mevcut

Silme işlemi yapıldıktan sonra mesaj içeriğinin kaldırıldığını karşı tarafta ki kullanıcı da görebilecek. Whatsapp’tan alışkın olduğumuz bu özelliklerin arasında bir de “kendin için kaldır” seçeneği de var. Bu seçenek ile de mesajı sadece kendi konuşma penceremizden kaldırabiliyoruz. Güncelleme IOS ve Android platformlar için eş zamanlı olarak piyasaya sürüldü.

Güncellemenin duyurulması ve yayınlanmasının ardından Facebook firmasının market değeri 1.61 artışla hisse başına 171.98 dolara yükseldi ve 4 Eylül tarihinden itibaren en yüksek değere çıktı. Geçen ay gündeme gelen fakat onaylanmamış bir rapora göre de firmanın uçtan uca kripto sistemine geçme üzerine çaışmalar yaptığı bildirildi.

güncelleme Facebook Whatsapp
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar