Telegram’ın kurucusu Durov: İnsanlık tarihinin en büyük dijital göçüne tanık oluyor olabiliriz

Telegram'ın kurucusu Durov: İnsanlık tarihinin en büyük dijital göçüne tanık oluyor olabiliriz
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Telegram'ın kurucusu Durov: İnsanlık tarihinin en büyük dijital göçüne tanık oluyor olabiliriz

Popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, “İnsanlık tarihinin en büyük dijital göçüne tanık oluyor olabiliriz.” ifadesini kullandı.

Pavel Durov, Telegram üzerinden yaptığı paylaşımda, uygulamaya yönelik yeni kullanıcı akışının hızlı bir şekilde devam ettiğini aktardı.

Telegram’a yönelik küresel çapta bir ilgi olduğunu belirten Durov, “İnsanlık tarihinin en büyük dijital göçüne tanık oluyor olabiliriz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro da Telegram kanallarını açtılar.” ifadelerini kullandı.

Durov, aralarında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ve İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ’nun da olduğu bazı ülke liderlerinin Telegram ’ı kullandığını belirterek Telegram kanallarının, liderlerin kitleleriyle güvenilir bir şekilde bağlantı kurmasının “tek doğrudan yolu” olduğunu savundu. Durov, “Liderlerin Telegram’ı tercih etmesinden ötürü onur duyduk. Telegram kanalları, 2010’ların teknoloji platformlarıyla eş anlamlı hale gelen manipülatif algoritmaları kaldırarak kamusal iletişime şeffaflık ve bütünlük kazandırır.” değerlendirmesinde bulundu.

Telegram kullanıcı sayısının bu yılın ilk haftasında 500 milyon kişiyi geçtiği açıklanmıştı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir