Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Azerbaycan-Türkiye Yatırım Forumu’na Katıldı

image_658354bd09d56_NkjdLS
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakan Bolat, Bakü’de İş İnsanlarıyla Buluştu

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Azerbaycan-Türkiye Yatırım Forumu’na katılmak için geldiği Bakü’de, iş insanları ile bir araya geldi. Bolat, Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikayıl Cabbarov ile sıkı temas halinde olduğunu belirtti.

Türkiye ve Azerbaycan Arasındaki İlişkiler İleri Seviyede

Bolat, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerin her alanda ileri seviyede olduğunu belirterek bunda Cumhurbaşkanları Recep Tayyip Erdoğan ile İlham Aliyev arasındaki samimi dostluk ve kardeşliğin büyük katkısının olduğunu söyledi. İki ülke arasında oluşturulan bağların, geleceğe ümitle bakmalarını sağladığını belirten Bolat, “Karşılıklı ticaretimiz sürekli ve istikrarlı artış seyrinde. Karşılıklı yatırımlar olağanüstü artıyor. Turizm ilişkileri artıyor.” dedi.

Azerbaycan-Türkiye Yatırım Forumu’na Büyük Katılım Bekleniyor

Yarın düzenlenecek Azerbaycan-Türkiye Yatırım Forumu’na her iki ülkeden çok sayıda devlet yetkilisi ve büyük ve orta ölçekli şirketlerin yöneticilerinin katılacağını kaydeden Bolat, “Birlikte başaramayacağınız hiçbir şey yoktur. El ele vererek, ortak çalışmalar yaparak Türkiye ve Azerbaycan bölgede çok güçlü bir ittifakı temsil ediyor.” ifadelerini kullandı.

Katılımcılar Arasında Önemli İsimler Bulunuyor

Toplantıya Bakan Bolat’ın yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Finans Ofis Başkanı Göksel Aşan, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikayıl Cabbarov, Tarım Bakanı Mecnun Memmedov, Sağlık Bakanı Teymur Musayev, Cumhurbaşkanı Müşaviri Şahmar Mövsümov, Gümrük Komitesi Başkanı Şahin Bağırov da katıldı.

Bu Yazıya Tepki Ver