TİGEM Tarım İşletmelerinde Doğan Yavrular Yarış Severleri Heyecanlandırıyor

image_65fab53da635a
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TİGEM Tarım İşletmelerinde Doğan Taylar Şampiyonluk İddiasıyla Doğdu

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nden (TİGEM) alınan bilgiye göre, 1 Ocak’ta başlayan doğum sezonunda şimdiye kadar Bursa’daki Karacabey Tarım İşletmesinde 70 baş, Eskişehir’deki Anadolu Tarım İşletmesinde 74 baş ve Malatya’daki Sultansuyu Tarım İşletmesinde ise 78 baş tay dünyaya geldi. Doğan taylar arasında Altıncıhis, Anka, Araslı, Ateştopu, Ayabakan, Baba Mevlüt, Berksoy, Enderefe, Kafkasşahı, Koç Mehmet, Kurtçabey, Kurtel, Madrabaz, Oğuzboylu, Onurkaan, Özduran, Özgünhan, Özhaber, Semend, Serdümen, Serhanbeyim, Sonalp, Tamerinoğlu, Taykut, Turbo Yakupbey, Yaşarcık, Yeşil Yol ve Yılmabaşar gibi geçmişteki şampiyon aygırların yavruları bulunuyor.

Toplamda 403 Tayın Dünyaya Gelmesi Bekleniyor

Karacabey, Anadolu ve Sultansuyu Tarım İşletmelerinde haziran ayına kadar devam edecek doğumlarda toplam 403 tayın dünyaya gelmesi öngörülüyor. Bu taylar, ilerleyen yıllarda yarış severlerin heyecanla takip edeceği isimler olmaya aday.

2027 Yılında Yarış Pistlerinde Boy Gösterecekler

Şampiyon adayı taylar, 2025 ve 2026 yıllarında açık artırma usulüyle satışa sunulacak ve 2027 yılının nisan ayı itibarıyla da yarış pistlerinde yerlerini alacak. Yarışseverler, bu iddialı tayların performansını heyecanla bekleyecek.

Bu Yazıya Tepki Ver