461 adet vatandaş aranıyor!

Balıkesir ilinin 49 bin 539 nüfusa sahip Bigadiç ilçesi, Büyükşehir Meclisi’nde daha fazla koltuk ve genel hazineden daha fazla ödenek alabilmek için 461 kişi daha aramakta. Hemşehrilerine “ilçeye dönün” haberini veren Belediye Başkanı İsmai Avcu, “Seferberlik başladı.” dedi

461 adet vatandaş aranıyor!
461 adet vatandaş aranıyor! Handan Masina

49 bin 539 nüfusa sahip Bigadiç’te Belediye Reisi İsmaik Avcu, 50 bin nufus barajını aşabilmek için memleketlilerine çağrıda bulunarak 461 kişinin daha nüfusunu ilçeye alması gerektiğini belirtti. 

50 bin kişilik nüfus  hedefi için çok az kişinin kaldığını belirten Avcu, Bigadiçli olup Balıkesir’de, gerekse yurdun dört bir yanında yaşayan hemşehrilerine ilçeye dönüş duyurusu yaptı. Başkan, yıl sonuna kadar bu barajı aşabileceklerini umut ediyor. 

 SEFERBERLİK İLAN ETTİK 

Balıkesir ilinin Bigadiç ilçesinde halen belediye başkanlığı görevini devam ettiren İsmail Avcu, ilçede yaşayanları arttırmak için seferberliği devreye soktuklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti;  

“Belediyemizi biraz daha güçlendirmek ilçemizi bir tık daha yukarı seviyeye taşımak için ben Bigadiçli hemşehrilerime nüfusumuzu 50 bini aştıralım diyorum. Malum Bigadiç 49 bin 539 nüfus ile 50 binin eşiğinde bir ilçe. 50 bin nüfus sayısı bize 15 olan belediye meclis üyesi sayımızı 25’e, Balıkesir’deki temsil kabiliyetimizi 4’den 5’e ve İller Bankası ve Sağlık Bakanlığı gibi devletin bütün kademelerinde bizi bir adım öne taşıyacak. Ben Bigadiçli hemşerilerimden emekli olmuş, yurdun değişik yerlerinde yaşayan Bigadiçli hemşehrilerime, Bigadiç’te çalışıp Balıkesir’de yaşayan hemşerilerimden nüfuslarını Bigadiç’e aldırmalarını ve bu 50 bin eşiğini aşmamızı teklif ediyorum. İnşallah ben Bigadiçli kardeşlerimle beraber yıl sonuna kadar bu rakamı aşacağımızı ümit ediyorum. Böyle bir seferberlik başlattık inşallah ben el birliği ile başaracağımızı ümit ediyorum.” 

Bigadiç Balıkesir İsmail Avcu
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aranan iki FETÖ üyesi KKTC'de bulundu
Aranan iki FETÖ üyesi KKTC'de bulundu
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1