6 yıllık sır cinayet çözüldü

Bitlis’te 6 yıl önce kaybolan Halim A. bulunamıyordu. Polisler çapraz sorgulama yaparak cinayete kurban gittiğini belirlerdi. Halim A’nın eşi, amcasının oğlu ve amcasının oğlunun eski eşi gözaltına alındı. Bitlis’te bir şantiyede Halim A’nın cesedi bulundu.

6 yıllık sır cinayet çözüldü
6 yıllık sır cinayet çözüldü Handan Masina

Olay 6 yıl önce Bitlis’te meydana geldi. Halim A. bir anda ortadan kayboldu. Polis olayın peşini bırakmadı. Bitlik Asayiş Şube Amirliği ekipleri, 6 yıl önce kaybolan Halim A’nın eşi Özlem A.’nın (33) İzmir’e taşındığını tespit etti. Tespit edilen adreste Özlem A’nın Halim A’nın amcasının oğlu Burhan A. ile yaşadığı ve ondan 3 çocuğu olduğunu belirledi. Polis ekipleri Burhan A, Özlem A. ve Burhan A’nın eski eşi Akkadın K’yı Bitlis emniyet müdürlüğüne getirdi. Şüphelilere çarpaz sorgulama yapıldı ve Burhan A. cinayeti itiraf etti.  

YASAK AŞK CİNAYETİ 

Burhan A. polis ekiplerine verdiği ifadede, Halim A’nın amcasının oğlu olduğunu ve çocukluk aşkı Özlem A. ile evlendiğini anlattı. Bunun üzerine kendisinin de Akkadın K. ile evlendiğini ve İzmir’den ayrılıp Bitlis’te  yaşamaya başladığını belirtti. Bitlis’e taşındıktan sonra Halim A.’nın yurt dışında çalıştığını ve bu süre zarfında çocukluk aşkı Özlem A. ile yasak aşk yaşamaya başladığını anlattı. Yurtdışından dönen Halim A’nın mesajlaşmaları yakalayıp ilişkiyi öğrendiğini dile getirdi. Ardından Burhan A., amcasının oğlu Halim A’yı boğarak öldürdüğünü itiraf etti. 

 CESETİ ÇALIŞTIĞI ŞANTİYEYE GÖMDÜ 

Burhan A. cesedi bir süre evde saklayıp ardından çalıştığı şantiyenin çevresinde bir yere gömdüğünü itiraf etti. Ardından tekrar İzmir’e dönüp Özlem A’yı da yanına aldığını ve ondan 3 çocuğu olduğunu anlattı. Şantiye alanına giden polis ekipleri iş makinesi ile toprağı kazıp Halim A’nın cesedine ulaştı. Karakoldaki işlemlerinin ardından Burhan A., Özlem A. Ve Akkadın K. mahkemeye sevk edildi. 3 sanık tutuklanarak Bitlis Cezaevine gönderildi. Suçluların toplamda 6 çocuğu Sosyal Hizmetler Kurumu’na teslim edildi. 

Bitlis yasak aşk cinayet
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi