75 Kuruşa aldığı domatesi 5 TL’ye satmaya kalkışan pazarcı azar yedi

Türkiye’de kur farkını fırsat bilerek yapılan fahiş zamlar halkı bezdirdi. Fırsatçılara yönelik yapılan denetimlerden birini de Gaziantep Belediyesi Başkanı Mehmet Tahmazoğlu yaptı. Mehmet Tahmazoğlu Şahinbey’de bir pazarı gezip faturaları ve satış fiyatlarını inceledi. Domates satan bir tezgaha gelip faturayı incelemek istedi. Fatura’da 75 kuruş olarak alınan domatesi 5 TL ye satması üzerine Belediye Başkanı ‘’Ya fiyatı indir ya da pazarı terk et’ ’dedi.

75 Kuruşa aldığı domatesi 5 TL’ye satmaya kalkışan pazarcı azar yedi
75 Kuruşa aldığı domatesi 5 TL’ye satmaya kalkışan pazarcı azar yedi Handan Masina

Kur fırsatçılığının bir örneği de Gaziantep’te meydana geldi. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu kur farkını fırsat bilerek ürünlere fahiş fiyat ekleyen esnafa yönelik denetim başlattı. Kılıçoğlu semtinde bir pazarı ziyaret eden Tahmazoğlu bir domates tezgahında alış ve satış fiyatı arasındaki farkı çok görünce esnafı sertçe uyardı.  

MARKET VE MANAVLAR ZABITA EKİPLERİYLE DENETLENİYOR 

Şahinbey Belediye Başkanı kur farkını fırsat bilip fiyatları arttıranları her fırsatta denetlemeyi sürdürüyor. Market ve manavları zabıta ekipleriyle her fırsatta esnafı denetliyor. Girdiği Kılıçoğlu pazarında vatandaşların şikayeti üzerine domatesin 5 Tl’den satıldığı gördü. Esnaftan ürünü aldığı fişi istedi. Maliyetin 75 kuruş olduğunu görünce büyük şok yaşadı.  Fiyatın çok yüksek olduğunu vurguladı. Esnafa yönelerek; ‘’ Fiyatı düşür kardeşim. Bu fiyata satamazsın. Ya ucuza satarsın ya da bu pazarı terk edersin. Alış fiyatı 75 kuruş. Ya 1 TL’ye ya da 1,5 TL’ye satabilirsin.’’ dedi.  

SOSYAL MEDYADA YOĞUN İLGİ 

Kur farkı bahanesiyle kentte özellikle domates gibi ürünlerdeki yaşanan fiyat artışlarından mağdur olan vatandaşlar hemen telefonlara sarılıp çekim yapmaya başladı. Cep telefonu ile çekilen görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Görüntüler yoğun ilgi ve tebrik gördü. 

Kur fahiş fiyat denetleme
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korkutan Deprem
Korkutan Deprem
Üzerine tomruk devrildi hayatını kaybetti
Üzerine tomruk devrildi hayatını kaybetti