Araba çarptı can acısıyla başka arabanın altına sığındı

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde bir otomobilin çarptığı sokak köpeği yaralı halde başka bir aracın altına sığınınca veteriner ekipleri yaralı köpeği bulunduğu yerden çıkarmak zorunda kaldı.

Araba çarptı can acısıyla başka arabanın altına sığındı
Araba çarptı can acısıyla başka arabanın altına sığındı Mehtap Erdoğan

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde yaşanan olayda bir otomobilin çarptığı sokak köpeği can acısıyla başka bir aracın altına sığındı. Sokak köpeği aracın altından vatandaşın ve belediye ekiplerinin müdahalesi sonucu güçlükle kurtarıldı.

Alınan bilgilere göre, Balıkesir’in Bandırma ilçesinde bulunan İnönü Caddesinde meydana gelen olayda aracın çarptığı sokak köpeği bir süre sokakta ilerledi ardından can acısıyla başka bir otomobilin altına sığındı. Köpeğin can acısıyla ve korkması üzerine çıkardığı sesleri duyan vatandaşların otomobilin etrafında toplanarak yaralı köpeği aracın altından çıkartmak için uğraştı. İhbar üzerine gelen olay yerine gelen polis ekipleri veteriner ekiplerinin gelmesinin daha iyi olacağını düşündü. Bandırma Belediyesi’ne bağlı veteriner ekibi yaralı köpeği sığındığı aracın altından çıkartarak Sokak Hayvanları Barınağı’na götürdü. Burada ilk müdahalesi yapılan köpeğin herhangi bir yerinde kırık tespit edilmediği, tedavisinin ardından barınağa alınarak en kısa zamanda sahiplendirilmesinin yapılacağı bilgisine ulaşıldı.

Olayı gören bir vatandaş ise durumu, "Köpek yerde yatıyordu. Araç da onu görmedi herhalde. Arka ayaklarını ezdi ama durup bakmadı. Sonradan onun da aracında hasta olduğunu ve hastaneye gittiğini öğrendik. Özel veterinerleri aradık. Hiçbirisi ilgilenmedi, gelemeyeceklerini ifade ettiler" şeklinde anlattı.

Yaralı köpek veteriner ekipleri
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar