Atalay Filiz'in cezası onandı

İşlediği seri cinayetlerden sonra öğretmen Fatma Kayıkçı'yı öldürdüğü sebebiyle Atalay Filiz'in müebbet cezası onandı.

Atalay Filiz'in cezası onandı
Atalay Filiz'in cezası onandı Fırat

 İşlediği seri cinayetlerin ardın öğretmen Fatma Kayıkçı'yı öldüren Atalay Filiz'in dosyası mahkeme
heyeti kararını verdi.Yerel mamhkemede 'tasarlayarak kasten öldürme' suçu sebebiyle ağırlaştırılmışmüebbet hapis cezasına çarptırılan Filiz'in cezası üst mahkeme tarafından onandı.
Kayıp olduğu için aranan 2 çocuk annesi tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'nın cesedi 28 Mayıs 2016 tarihinde evinin yakınlarındaki çalılıklarda bulundu.Atalay Filiz'in firar serüveni ise İzmir'in Menderes ilçesinde 17 gün sonra son buldu.Yakalandı.

AĞIR MÜEBBET

Atalay Filiz Andolu 5. Ağır mahkemesinde yargılandı.Gazete kağıtlarından aldığı mesajlar sebebiyle cinayet işlediğini öne sürdü. Bu savunma Atalay Filiz'in akli dengesinin yerinde olup olmadığını sorgulattı.Ancak Adli Tıp tarafından gelen raporda 'cezai ehliyeti tam ' olduğu öğrenildi.
Filiz 'tasarlayarak kasten öldürme' suçuyla indirimsiz ağır müebbet cezasına çarptırıldı.
Cinayet sonrası Fatma Kayıkçı'nın parasını çaldığı söylenen Filiz'in, yargılandığı mahkemece 'nitelikli hırsızlık' suçundan beraat ettiği belirtildi. Sanık avukatları cezayı çok buldu ve itiraz etti.
İtirazın ardından İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi dosyayı inceledi.
Üst mahkeme ve yerel mahkemenin verdiği kararda bir sorun olmadığını belirterek "Tasarlayarak kasten öldürme" suçundan indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet hapsi ve "nitelikli hırsızlık"tan verilen beraat kararını onadı.

Atalay Filiz Seri katil müebbet
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi