Belediye otobüsü yayaların arasına daldı

Kızılay'da belediye otobüsü yayaları ezdi geçti. 2 kişi yaralandı, bir kişi otobüsün altında kaldı.

Belediye otobüsü yayaların arasına daldı
Belediye otobüsü yayaların arasına daldı Gizem Zalimalioğlu

Başkent Ankara'nın Kızılay semtinde bir belediye otobüsü yayaların yürüdüğü yola daldı. Yayaları ezip geçen otobüs vatandaşı korkuttu. Kazada 2 kişi yaralandı ve bir kadın otobüsün altında kaldı. 

Sağlık ekiplerinin olay yerine intikal ettiği belirtildi, yaralılar ilgili yerlere sevk ediliyor. Üzücü kaza ile ilgili şimdilik ölüm haberi verilmedi.

Sürücü de yaralı

Kızılay semti Ankara halkının ortak noktası sayılıyor. Tüm otobüs, dolmuş ve metro hatlarının toplandığı bir noktada gerçekleşen kaza da can kaybının yaşanmaması mucize kabul edilebilir. Çankaya Gaziosmanpaşa hattında gerçekleşen kazada belediye otobüsü sürücüsü hakkında görgü tanıklarının söylemlerine göre sürücü yayalara çarpmak istemedi, yayalara çarpmamak için yaptığı ani manevra sonucunda refüje çarparak yaya yoluna giren sürücü, otobüsün ezdiği ve altında bıraktığı yayalarla birlikte yaralandı.

Can kaybının olmaması mucize

2 kişinin yaralandığı kazada, 2 yaralıdan biri otobüsün altında kalarak hayat mücadelesi veriyor. Yaralılardan henüz kesin bilgi gelmemesine karşın, kaza yerine anında gelen sağlık ekipler ve ambulans yaralıların hastanelere ve ilgili yerlere sevk işlemlerini gerçekleştirdi. Kesin bilginin gelmemesi yakınlarını endişeye itmekte. Sürücü ve iki yaralının tedavileri devam ederken otobüs yolcuları ve kaza anında yakın çevrede bulunan vatandaşlar panik halini üzerlerinden atamadı. Kazaya tanık olan görgü tanıkları olaya şahit oldukları için olayı anlatırken dehşetle bahsediyorlar. Korkutucu kaza da bütün bunlara rağmen ölüm ya da kaybın yaşanmaması mucize görülüyor.

Resmi makamlardan ise henüz açıklama gelmedi.

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti