Bolu'ya kar düştü

Bolu dağı ve çevresinde başlayan yağış, D100 karayolunu kapattı. Ulaşımda aksaklıklar yaşayan halk, bir yandan da karın sevincini tadıyor.

Bolu'ya kar düştü
Bolu'ya kar düştü Gizem Zalimalioğlu

Yağmurların getireceği beklenen kar yağışı bugün kendini gösterdi. Soğuyan havalara rağmen yağmayan kar ve artan yağmur yağışları halkın ümidini kırarken, sel felaketinden de korkuttu. Yetkililer yağışların fazla olduğu bölgelerde sel felaketlerine ve su baskınına karşı uyarıyor.

İlk kar düştü

Meteorolojinin Ankara ve Başkent çevresinde gerçekleşmesini beklediği kar yağışı, sağanak yağışların ve fırtınaların getirisi olacağına inanılıyordu. Fakat yağışların artması ile birlikte Bolu'nun yüksek kesimlerine yağan kar şaşırttı. Bolu'nun merkez kesimlerinde yağan sağanak yağış ise hayatı felç etmeden, bir afete sebep olmadan kar yağışına dönmesi umut ediliyor. Yağışların kara döndüğü yerlerden biri olan Bolu, doğu bölgelerinden sonra kendini gösterdi. Fakat yağışın fazla olması kar sevincini kursakta bıraktı, yollar kapandı. 

Sürücüler dikkat

Artan kar yağışı D-100 kara yolunun Elmalık, Bolu Dağı, Seymenler, Abant Kavşağı, Karanlıkdere, Sarıçökek, Bıçkıyanı ile Anadolu Otoyolu'nun Elmalık, 1, 2 ve 3. viyadükler tarafında hala devam ediyor. Bolu dağından geçecek yolda ve yola çıkacak sürücüler fazla kar yağışı sebebiyle uyarılıyor.

Ekiplerin yolu açmak için çalıştığı kara yolunda ulaşım aksamaları giderilerek, trafik tekrar açık ve akar hale getirilmeye çalışılıyor. Bolu merkez bölgelerde ise aşırı sağanak yağış var. Yakın zamanda merkez kesime de ineceği beklenen kar yağışı için yetkililer ve vatandaş beklemede. Oluşabilecek yolculuk, afet ve felaket tehlikleri için tetikte olan ilgili resmi yerler can güvenliğini ve ulaşımı sağlamak adına çalışmaları durdurmadan devam ediyor.

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti