Çiftlik Bank soruşturmasında bir gözaltı daha

Hakkında yakalama kararı çıkarılan Çiftlik Bank'ın sosyal medya sorumlusu Umeyr Karakoç, gözaltına alındı.

Çiftlik Bank soruşturmasında bir gözaltı daha
Çiftlik Bank soruşturmasında bir gözaltı daha Gizem Zalimalioğlu

Çiftlik Bank soruşturmasına ilişkin yürütülen çalışmalar kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan, Çiflik Bank'ın sosyal medya sorumlusu Umeyr Karakoç gözaltına alındı. Soruşturmayla ilgili yazılı basın açıklaması yapan Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Çiftlik Bank olarak tanınan sistemin kurucuları hakkında ," Bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle dolandırıcılık ve suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama" suçlarından dolayı soruşturma başlatıldığı noktasının altını çizdi. Ayrıca kaydedilen bilgiler arasında eylemler açısından gerekli mali raporların hazırlanması amacıyla Mali Suçları Araştırma Kurulu ve Vergi Denetim Kuruluyla irtibata geçildiği durumu söz konusu. Soruşturma kapsamında Çiftlik Bank sisteminde yer alan şirketlere hakim kararıyla kayyum atandığı kaydedildi.

Konuyla ilişkin, “Atılı suçlara iştirak eden çok sayıda şüpheli yakalanmış, yakalanan şüphelilerden bir kısmı tutuklanmış, bir kısmı hakkında da adli kontrol tedbiri uygulanmıştır. Soruşturma kapsamında aranıp yurtdışında oldukları belirlenen şüpheliler hakkında kırmızı bülten çıkarılmış ve Adalet Bakanlığı aracılığıyla bu şüphelilerin bulundukları ülkelerden iadeleri talep edilmiştir” şeklinde açıklama yapıldı. 

Umeyr Karakoç gözaltında

Açıklamaya ek olarak, 10 ocak 2018 tarihinde hakkında yakalama kararı bulunan Çiftlik Bank'ın sosyal medya sorumlusu süpheli Umeyr Karakoç'un Çekmeköy'de saklandığı evde yakalandığı ve göz altına alındığı belirtildi.

  

Çiftlikbank İstanbul Gözaltı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Eniştesini sokak ortasında pompalı tüfekle vurdu.
Eniştesini sokak ortasında pompalı tüfekle vurdu.