Düşen helikopterin kalktığı 4. Hava Alay Komutanlığı taşınıyor

İstanbul'da düşerek 4 askerimizi şehit verdiğimiz helikopterin havalandığı 4. Hava Alay Komutanlığının, Trakya'da bir bölgeye nakledilmesi için çalışma başlatıldı.

Düşen helikopterin kalktığı 4. Hava Alay Komutanlığı taşınıyor
Düşen helikopterin kalktığı 4. Hava Alay Komutanlığı taşınıyor Cankut Yılmaz

Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri, 4. Hava Alay Komutanlığının Trakya bölgesine taşınacağını duyurdu. Askeri kaynaklar, düşen helikopterin motor testi sırasında kaza kırıma uğradığını söyledi.

TRAKYA'YA TAŞINACAK

İstanbul'da 4 askerin şehit olduğu helikopterin düşme nedeni henüz belirlenemezken, askeri kaynaklar, helikopterlerin periyodik bakımınınyapıldığını duyurdu. Bu arada bölgede yoğun olarak uçuşların gerçekleştirildiği 4. Hava Alay Komutanlığının da Trakya'ya taşınacağı açıklandı.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Çekmeköy Kirazlı Mahallesi'nde bir site içerisine UH-1 tipi askeri helikopter düşmüştü. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 4 askerimizin şehit olduğunu açıklamıştı.

Milli Savunma Bakanlığı açıklamasında "Kazada 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Olayla ilgili inceleme başlatılmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." demişti.

Kazayla ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmıştı.

Milli Savunma Bakanlığı helikopter şehit
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar