Haftasonu için meteorolojiden uyarı

Haftasonu için Genel Müdürlük tarafından uyarı geldi. Hava sıcaklıkları ve yağışlar nasıl olacak? Yurdun hangi kesimleri dikkat etmeli?

Haftasonu için meteorolojiden uyarı
Haftasonu için meteorolojiden uyarı Gizem Zalimalioğlu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce duyurulan uyarılar yurdun bazı kesimlerini baz alarak yapıldı. Yurdun genelinde kendini gösteren soğuk hava yerini kara bırakıyor mu? Yağışlardan muzdarip vatandaş için dikkat.

Yapılan haftasonu hava durumu incelemelerinin son haline göre yurdun bazı kesimlerine aşırı yağış uyarısı yapıldı. Bu iller arasında Sakarya, Gümüşhane ve Hakkari var. Yurdun iç, batı ve kıyı kesimleri bol yağışlardan payını alacak bölgelerden oldu. Cumartesi günü için ise İstanbul'da bol yağış bekleniyor. İstanbul çevresi Kocaeli (İzmit) gibi şehirlerde son günlerde görülen fırtına, aşırı rüzgar ve buna bağlı olarak devam eden yağışlar için ise dikkat. Fırtınalarda neredeyse dışarı çıkamayan vatandaş için rüzgarın şiddetinin devam edeceği, yağışların artabileceği uyarısı yapıldı.

Ankara tarafında ise güneşli havaya aldanan vatandaşlar kuru soğukla karşı karşıya. İç kesimlerde havanın daha da soğuyacağını belirten yetkililer, hafta başına kadar yağış beklenmediği ancak soğuk havaların dondurucu etkisinden korunmak gerektiğine dikkat çekti. Ayrıca Başkent Ankara ve çevre illerinde aşırı yağış ve fırtına, aşırı rüzgar beklenmiyor. Sıcaklıklar ise 6 ila 9 derece arasında seyredecek.

Yurdn tamamında haftaiçinde kendini gösteren soğuk ve yağışlı hava, haftasonu da yurdu etkisi altından çıkarmıyor. Bu nedenle ekstra dikkat etmesi gereken kıyı kesimlerinde yağışlar ve fırtınalar bekleniyor. Kocaeli ve Sakarya çevre illerinde ise kuvvetli fırtına ve yağış öngörülebilir bir durumda. Yağışlar Ege tarafı kıyı kesimler ve İç kesimlerde kendini göstermeye başlayacak.

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Küçük Kız Köprüden Atladı Umursamaz Vatandaşlar Selfie Çekti
Küçük Kız Köprüden Atladı Umursamaz Vatandaşlar Selfie Çekti