Kartal'da bulunan bir bina da risk altında

Geçtiğimiz günlerde 21 kişinin hayatına mal olan apartman çökmesinden sonra yine Kartal'da bulunan ve aynı isimli Yeşilyurt apartmanı da risk altında. Apartman sakinleri büyük panik yaşıyor.

Kartal'da bulunan bir bina da risk altında
Kartal'da bulunan bir bina da risk altında Mehtap Erdoğan

Geçtiğimiz günlerde Kartal’da çöken binada 21 kişi hayatını kaybetmişti. Buket Aydın’ın sunduğu Kanal D Ana Haber’de yer alan habere göre, binanın çökmesi sonucu 21 kişinin hayatını kaybettiği faciadan sonra yine aynı şekilde Kartal’da ve ismi yine Yeşilyurt olan binada çökme riski olduğu ve binanın ayakta durmakta güçlük çektiği tespit edildi. Ayrıca bina hakkında yıkım kararı olduğu ama yıkım çalışmalarına hala başlanmadığı da eklendi.

Kartal’da bulunan Yeşilyurt Apartmanı’nda demirlerin görüldüğü ve dokundukça dökülen yerlerin olduğu belirtildi. Apartman risk altında. Yaşanan facia sonrasında bu apartmanda yaşayan sakinler büyük tedirginlik içinde. Apartmanda oturan bir kişi, “90 günlük süre verildi ama bina hala yıkılmadı” şeklinde açıklama yaptı.

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcılarından Hüsnü Yeşilyurt’un binanın hissedarı olduğu ortaya çıktı. Yeşilyurt durumu böyle açıkladı; İçinde bir tek oturan kişi var o da yakın bir zamanda çıkacak. Onun için bir süre alındı.

Kartal risk altında Yeşilyurt apartmanı
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar