Kayıp Kadın Parçalanmış Halde Torbalarla Gömülmüş Bulundu

9 Ocak tarihinden beri kayıp olan kadının cesedi parçalanıp torbalara koyulmuş ve o şekilde gömülmüş halde bulundu.

Kayıp Kadın Parçalanmış Halde Torbalarla Gömülmüş Bulundu
Kayıp Kadın Parçalanmış Halde Torbalarla Gömülmüş Bulundu Can Polat

9 Ocak tarihinden beri kayıp olan Afgan kökenli kadın Masahude Hasami(28) polisler tarafından aranıyordu. Burdur’un Bağlar mahallesinde Taşar Kuyu Sokak üzerinde ki boş arazide yapılan arama çalışmalarında parçalanmış ve torbalanmış halde bir kadın cesedi toprağa gömülmüş halde bulundu. Bir ihbar ile bulunan cesedin polis ve sağlık ekipleri tarafından yapılan incelemede üzerindekimlik çıkmadı. Yapılan adli tıp çalışmasında cesedin Masahude Hasami’ye ait olduğu tespit edildi.

Gerekli inceleme yapıldıktan sonra Devlet Hastanesi morguna kaldırılan cesette gerekli incelemeleri yapılmasının ardından İstanbul adli tıp kuruma gönderildi. Gelen bilgiler arasında kadının kocası ve bir arkadaşı hakkında savcılık tarafından tutuklama kararı çıkarılmış ve sorgulamak üzere sorguya alınmış.

Afgan kadının cesedinin bulunmasının ardından Burdur Valiliği bir yazılı açıklama yaptı. Yapılan açıklamada 8 Şubat 2019 tarihinde saat 18:00’de yapılan ihbar üzerine gidilen boş arazide yapılan araştırmalarda kimliği belirsiz bir kadın cesedi bulunduğu bilgisi veriliyor. Aynı açıklamada ceset üzerinde yapılan araştırmalarda kadının 9 Ocak tarihinde kayıp olan ve uluslararası koruma başvurusu sahibi, afgan uyruklu kadın olduğunun tespit edildiği ve Cumhuriyet savcılığı kararı ile iki şüphelinin gözaltına alındığı bilgisi de verildi. Konu ile ilgili soruşturmanın kapsamlı olarak devam ettiği de açıklamada belirtilmiş durumda.

kadın cinayeti Burdur Cinayet
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar