Kayseri'de akaryakıt istasyonundaki kar maskeli cinayette son durum

Kayseri İncesu ilçesinde 2014 yılında meydana gelen olayda,kimliği belirsiz kişiler, akaryakıt istasyonunda kar maskesi ve puşi takarak marketi yağmalayıp, bir pompacının öldürülmesine sebep olmuştu. İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı özel ekibin yaptığı çalışmayla yakalanan ve bu suçtan tutuklu yargılanan 5 sanık ceza aldı.

Kayseri'de akaryakıt istasyonundaki kar maskeli cinayette son durum
Kayseri'de akaryakıt istasyonundaki kar maskeli cinayette son durum Gizem Zalimalioğlu

2014 yılında Kayseri İncesu ilçesindeki bir akaryakıt istasyonunda kar maskesi ve puşi takan kimliği belirsiz kişiler tarafından market yağmalanmış ve bir pompacı öldürülmüştü. Uzun süredir devam eden çalışmalar sonucu İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı özel bir ekip tarafından yakalanan ve bu suçlardan tutuklu olarak yargılanan 5 sanığa ceza verildi. Tutuklu 3 sanığa ağırlaştırılmış müebbet, etkin pişmanlıkta bulunan 1 sanığa 24 yıl 8 ay, suça sürüklenen yaşı küçük 1 sanığa da 26 yıl 2 ay 20 gün hapis cezası verildi.

Olay, 10 Ocak 2014 tarihinde Kayseri - Adana karayolu üzeri İncesu ilçesi civarında bulunan bir akaryakıt istasyonunda gece saatlerinde meydana geldi. Olayda 48 yaşındaki pompacı Selami Çakır bıçaklanarak hayatını kaybetti. Olaya karışan maskeli kişiler Selami Çakır'ı öldürdükten sonra kayıplara karıştı. İl Jandarma Komutanlığı 4 yıl sonra özel bir ekip kurarak olayın aydınlatılması ve faillerin yakalanması için tekrar soruşturma başlattı. Kurulan bu özel ekip, yaklaşık 6 aylık bir çalışmanın ardından dediktifler, kamera kayıtları ve teknik takip sonucu olayla ilişkisi olduğu düşünülen 7 şüpheliyi eş zmanlı düzenledikleri operayonlarla gözaltına aldı. Gözaltına alınan şahıslardan Ramazan A., Ömer B., Osman Ç., Muhammed Ç. ve suça sürüklenen çocuk Y.B. çıkarıldıkları mahkemece tarafından tutuklandılar.

O sırada kayıtta olan güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, gece saatlerinde akaryakıt istasyonuna gelen kar maskeli şahıslar'ın o sırada tek çalışmakta olan Selami Çakır'ı defalarca bıçakladıkları da gözükmektedir.

Cinayete kurban giden Selami Çakır'ın Giresun'da emekli olduktan sonra üniversite okuyan çocuklarını okutmak için Kayseri'ye geldiği, benzin istasyonunda yaklaşık 2 hafta çalıştığı öğrenildi.

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu sanıklar Ramazan A., Ömer B., Osman Ç., Muhammed Ç. ve suça sürüklenen çocuk Y.B. ile avukatlar hazır bulundu.

Dosyada 18 yaşından küçük suça sürüklenen çocuk olduğu için kapalı görülen duruşmada, salona kimse alınmadı.

Tutuklu sanıklardan Ramazan A.'nın etkin pişmanlıkta bulunduğu öğrenilirken, savcı mütalaasında 10 Ocak 2014 tarihinde İncesu ilçesi Saraycık Mahallesi'nde bir petrol istasyonunda meydana gelen olayda şüphelilerin beyaz renkli eldiven, yüzlerinde puşi ve kar maskeleri ile iki ayrı kapıdan eş zamanlı markete girdikleri, pompacı olarak çalışan Selami Çakır'ı sopa ve bıçaklarla öldürdükleri, marketi yağmalamaya devam ettikleri ve kayıpları karıştıkları gerekçeleriyle ‘kasten adam öldürme' ve ‘nitelikli yağma' suçlarından cezalandırılmalarını talep etti.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanıklardan Ömer B. Osman Ç. ve Muhammed Ç.'ye ‘kasten adam öldürme' suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, ‘nitelikli yağma' suçundan ise ayrı ayrı 9 yıl 4 ay hapis cezası verdi. Tutuklu sanıklardan etkin pişmanlıkta bulunan Ramazan A.'ya ‘kasten adam öldürme' suçundan 20 yıl, ‘nitelikli yağma' suçundan 4 yıl 8 ay olmak üzere toplam 24 yıl 8 ay hapis cezası veren mahkeme, suça sürüklenen çocuk Y.B.'ye ise ‘kasten adam öldürme' suçundan 20 yıl, ‘nitelikli yağma' suçundan ise 6 yıl 2 ay 20 gün olmak üzere toplam 26 yıl 2 ay 20 gün hapis cezası verdi.

Tüm sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilirken, duruşma sonrası sanık yakınları sinir krizi geçirdi.

 

Kayseri Cinayet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol bitince, ispirto içti
Alkol bitince, ispirto içti
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı