KGM personel alımı başladı

Karayolları Genel Müdürlüğü'ne 43 personel istihdam edilecek. Hedeflenen personel alımı süreci ise açıktan atama ile tamamlanacak. 10 Aralık tarihinde başlayacak olan başvuru süreci, 19 Aralık tarihinde sona erecek.

KGM personel alımı başladı
KGM personel alımı başladı Gizem Zalimalioğlu

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) açıktan atama ile teknik personel alımı yapmaya hazırlanıyor. İnşaat Mühendisi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği gibi birçok alanda gerçekleştirilecek olan personel alımı, 10-19 Aralık tarihleri arasında tamamlanacak. 

Başvuru şartları şöyle: 

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları taşımak, 2018 yılı KPSS de KPSSP3 puan türünden (70) ve üzeri puan almış olmak.

Süreçte sözlü mülakata da girilecek

Sözlü sınava girmek isteyenlerin Genel Müdürlüğün internet sitesinde (www.kgm.gov.tr) yer alan “İlk Atama Başvuru Formu”nu elektronik ortamda doldurarak son başvuru tarihi mesai bitimine kadar aynı adrese iletmeleri gerekmektedir.

Başvuru onaylandıktan sonra gerek aday tarafından gerekse Genel Müdürlükçe herhangi bir değişiklik yapılması mümkün değildir. Posta ile veya diğer şekilde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Sözlü sınava, ilanda belirtilen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan türünden en yüksek puanı alan adaydan başlayarak adaylar belirlenecek. Ve kadro sayısının 3 katı bir alım sağlanacağı söyleniyor.

Sınavı kazananlardan başvuru formunda ve istenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları ise geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış ise iptal edilecek ve bundan sonra açılacak olan sınavlara da katılamayacaklar. Bu kişiler hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulur. Gerçeğe aykırı ve/veya yanıltıcı beyanda bulunanlar kamu görevlisi ise ayrıca durumları çalıştıkları kurumlara da bildirilir.
 

Bu ilanda yer almayan hususlarda 30/12/2014 tarihli ve 29221 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak aynı tarihte yürürlüğe giren “Karayolları Genel Müdürlüğüne İlk Defa Açıktan Atanacak Teknik Personel Hakkında Sınav ve Atama Yönetmeliği” hükümleri uygulanır

 

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Küçük Kız Köprüden Atladı Umursamaz Vatandaşlar Selfie Çekti
Küçük Kız Köprüden Atladı Umursamaz Vatandaşlar Selfie Çekti