Kuvvetli yağmurlar, kar yağışını getiriyor

Meteorolojiden gelen uyarılar dikkat çekti. Hava sıcaklıkları düşmesine rağmen kar yağışı yalnızca doğu kesimlerde kendini belli etti. Kıyı kesimler yağmurlardan, iç bölgeler ise dondurucu soğuklardan muzdarip.

Kuvvetli yağmurlar, kar yağışını getiriyor
Kuvvetli yağmurlar, kar yağışını getiriyor Gizem Zalimalioğlu

Havaların keskin soğuklarına ve ara ara aşırı yağmur yağışlarına rağmen ülke genelinde istikrarlı bir kar yağışı görülmedi. Vatandaşlar kışın soğuğunu hissettiler fakat kar sevincini yaşayamadılar. Bu sebeple vatandaşın gözü meteoroloji uyarılarında. 

Mersin'e yağmur tatili

Dün akşam saatlerinde Mersin Valiliği'nden gelen açıklama ile Mersinli'ler ilk tatil sevincini yaşadı fakat bu tatil kar tatili değil, yağmur tatiliydi. Memurlar ve öğrencileri 1 günlük istirahate davet eden tatil, karın kendini göstermemesinden ötürü umutları kırıyor.

İstanbul'da ve Marmara'da aşırı yağış

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara’nın güney ve doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Tekirdağ, Malatya, Şırnak, Hakkari, Gaziantep, Kilis, Adıyaman illeri çevrelerinde aşırı yağış bekleniyor. Önümüzdeki günlerde, yağışların fazla olduğu yerler Güney Ege, Akdeniz, Güneydoğu ve düzenli bir yağış yok. Dolayısıyla su baskınları ve sel uyarılarına dikkat, bu konuda uyarıları Aralık ayı içerisinde sıklıkla duyacağız.

Dolayısıyla önümüzdeki günlerde sel ve su baskınlarına dikkat çekilmesi için ilgililer uyarıyor. Herhangi bir felakete davetiye çıkarmamak adına hazırlıklı olmak, vatandaşların ve ilgililerin durumu öngörmesi açısından önemli hale geliyor. Böyle bir durumda vatandaşı zora sokmamak adına valilikler ve sosyal medya üzerinden duyurulan resmi tatiller yüzleri güldürecek.

Herkesin beklediği kar yağışı ne zaman?

Marmara ve kıyı kesimlerde yağış, doğu da ve iç kesimlerde soğuk kendini gösterirken, yılın ilk karı nerede kendini gösterecek? Yağışlar kara, fırtınalar kar fırtınalarına dönüyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Eskişehir, Konya, Çankırı ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara'da fırtına şeklinde kuvvetli rüzgarla birlikte kar varmış gibi hissedeceğiz. İç Anadolu'da Başkent Ankara çevrelerinde akşam saatlerinde yağış kara dönmüş olacak.

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti