Meteoroloji İstanbul ve Ankara’yı uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre bugün İstanbul ve Ankara’da sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. Yağışlar İstanbul’da akşamdan itibaren batı kesimlerinde başlayacağı tahmin edilirken, metrekareye düşen yağış miktarının 50 kilograma kadar yükselebileceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji İstanbul ve Ankara’yı uyardı
Meteoroloji İstanbul ve Ankara’yı uyardı Handan Masina

Meteorolojiden yapılan son değerlendirmeye göre,  Marmara’nın kuzeyi, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Çanakkale, Bursa, Muğla, Denizli, Osmaniye, Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar, Düzce, Bolu, Karabük, Tokat, Sivas, Kayseri, Kırşehir, Niğde, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Hakkari çevreleri ile Adana'nın doğu, Hatay'ın kıyı ve Balıkesir'in kuzey kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam sularında Kırklareli ve Tekirdağ başta olmak üzere İstanbul’un batı kesimlerinde şiddetli yağması bekleniyor. 

DİĞER İLLERDE HABA MEVSİM NORMALLERİNDE DEVAM EDECEK 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahminlerine göre, hava sıcaklığı iç ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde hava sıcaklığı mevsim normallerinde devam edecek. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı, güneydoğu kesimlerinde hafif ve ara ara orta şiddette esecek. 

Bazı illere göre hava sıcaklıkları şu şekilde: 

Ankara: Parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde güney kesimleri, öğle saatlerinden sonra il geneli sağanak yağışlı 23 

İstanbul: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı (Yağışların akşam saatlerinden sonra batısında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor) 23 

İzmir: Parçalı ve yer yer çok bulutlu 26 

Adana: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde doğu kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32 

Antalya: Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 27 

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 21 

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 22 

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 19 

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korkutan Deprem
Korkutan Deprem
Üzerine tomruk devrildi hayatını kaybetti
Üzerine tomruk devrildi hayatını kaybetti