Meteoroloji vatandaşı uyardı

Türkiye genelinde havanın bulutlu ve parçalı bulutlu olmasının dışında bazı bölgelerde gök gürültülü yağışın beklendiği bildirildi. Mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklığı yerini yağışa bırakıyor.

Meteoroloji vatandaşı uyardı
Meteoroloji vatandaşı uyardı Dilan Aşar

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, yağmurun çoğu bölgeyi ele geçireceği bildirildi. Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi, Doğu Karadeniz kıyılarıyla Doğu Anadolu'nun güneyinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor. 

SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün tahminlerine göre, Türkiye genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu olması, hava sıcaklığının mevsim normallerinde seyretmesi öngörülüyor. Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneyi ile Düzce, Bolu, Ordu, Eskişehir, Nevşehir, Kayseri, Sivas, Erzurum, Kars, Iğdır, Ağrı, Tunceli, Adıyaman, Kilis ve Gaziantep çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanağın etkili olacağı tahmin ediliyor. 

DOĞU KESİMLERDE TOZ TAŞINIMI ÖNGÖRÜLÜYOR 

Yağışların, bu akşam ve gece saatlerinde Kırklareli ve Tekirdağ çevreleriyle İstanbul'un batı kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Bu akşam saatlerinde Hakkari ve Şırnak çevreleriyle Mardin'in doğu kesimlerinde toz taşınımı öngörülüyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı, güneydoğu kesimlerde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'da yer yer kuvvetli esmesi bekleniyor. 

 

 

Meteoroloji sağanak yağış uyarı
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1
Robotik Kodlama eğitiminde bir adım daha atıldı
Robotik Kodlama eğitiminde bir adım daha atıldı