Muhtardan Satılık Cami

Trabzon’da Uğurlu mahalle muhtarı Mustafa Kurt, inşaatı 15 yıldır süren ve hala bitmeyen camiyi 15 milyon Liraya satılığa çıkardı.

Muhtardan Satılık Cami
Muhtardan Satılık Cami Can Polat

Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı Uğurlu mahallesinin muhtarı Mustafa Kurt, 15 yıldır inşaatı süren ve hala bitmeyen camiyi 15 milyon Liraya satışa çıkardı. Gerekçe olarak da gerekli maddi desteğin bir türlü gelmemesi olarak gösterdi.

Mustafa Kurt 15 yıl önce Trabzon Büyükşehir olmamışken merkeze bağlı bir köy olduklarını ve 15 yıl önce bu camiyi yapabilmek için yola çıktıklarını, bu cami için eskisini yıktıklarını söyledi. Fakat gerekli maddi destek gelmeyince caminin bir türlü bitmediğini söyledi. 2 bin kişilik bir cami yapmak için 600 metrekarelik bir cami planlanmasına rağmen, maddi destek gelmeyince cami inşaat halinde kalmış. “Yalvarıyorum bize yardım edin” diyen Kurt, şimdiye kadar camiye 5 milyon Lira harcadıklarını ve daha %45’lik kısmının anca bittiğini söylüyor. Cami için sadece 2milyon Lira isteyen Kurt “2 milyon Lira camiyi tamamlamak için yetecektir” diyor.

Seçim zamanı siyasilerin sürekli olarak geldiklerini ve gerekli yardımı yapmak için söz verdiklerini söyleyen Mustafa Kurt, seçimlerden sonra hiçbir yardım yapılmadığından şikayetçi. Şuan Ortahisar’ın Moloz mevkiinde yapılmakta olan 100 milyon liralık bir cami ve külliye olduğunu belirten Muhtar Kurt, “bize 2 milyon Lira vermiş olsalardı bu camiyi çoktan bitirirdik” dedi. Diğer mahallelerde bağış toplamak için cenaze beklediklerini söyleyen Kurt “Dilenci gibi para topluyoruz. Destek olan oluyor ama taşıma su ile değirmen dönmüyor. Kendi ülkemizde Suriyeli gibi dilencilik yapıyoruz” dedi.

Uğurlu Mahallesi Muhtarı Mustafa Kurt “camiyi satılığa çıkardıktan sonra destek olanlar da oldu, köstek olanlarda. Tek isteğimiz devlet büyüklerinin bize yardım etmesi” dedi.

trabzon haber gündem
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar