Muvazzaf Subay Alımı sonuçları açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Personel Temin Dairesi Başkanlığı'nca açıklanan duyuruda Dış Kaynaktan Pilot Adayı Muvazzaf Subay alımı sonuçlarının açıklandığı belirtildi.

Muvazzaf Subay Alımı sonuçları açıklandı
Muvazzaf Subay Alımı sonuçları açıklandı Gizem Zalimalioğlu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Personel Temin Dairesi Başkanlığı yayımlanan duyuruya göre, Dış Kaynaktan Pilot Adayı Muvazzaf Subay Temin duyurusu detayı kapsamında  Muvazzaf Subay alımı sonuçları açıklandı. Başvuru sonuçlarına https://personeltemin.msb.gov.tr/AnaSayfa/DuyuruDetay/433 adresinden erişebilirsiniz.

Muvazzaf Subay nedir?

Vatandaşın dikkatini çeken muvazzaf kelimesi ise merak edilenler arasında. Muvazzaf kelimesi, dilimize Arapça'dan geçmiştir ve askeri bir terimdir. Arapça'da "Görevlendirilmiş kimse, vazifeli" anlamına gelir. Muvazzaf, Türk Dil Kurumu'na göre ise silahlı kuvvetlerde çalışan, mesleği askerlik olan (subay ve astsubay) şekilnde tabir edilir. Silahlı Kuvvetlerde görev başında olan subay ve astsubaylarla askerlik hizmetini yapan erler ya da bir görev ve hizmetle yükümlü olan kimse anlamında kullanılır.

Bu kapsamda Muvazzaf Subay, mesleği askerlik olan subay, Muvazzaf Hizmet ise Askerlik çağına giren erkeklerin yapmakla yükümlü bulundukları askerlik görevi anlamı taşımaktadır.

 

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Küçük Kız Köprüden Atladı Umursamaz Vatandaşlar Selfie Çekti
Küçük Kız Köprüden Atladı Umursamaz Vatandaşlar Selfie Çekti