Olumsuz hava koşulları tatili getirdi

Valiliklerden gelen açıklamalar ile Türkiye'nin bazı illerinde olumsuz hava şartları nedeniyle memur ve öğrencilere tatil ilan edildi.

Olumsuz hava koşulları tatili getirdi
Olumsuz hava koşulları tatili getirdi Gizem Zalimalioğlu

Ülkemizde özellikle Doğu bölgelerinde kış aylarının başlangıcı ile kendini gösteren olumsuz hava koşulları kar tatileri getiriyor. Yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için kar tatilleri ilan ediliyor, eğitime ve işe tehlikenin ortadan kalkacağı tahmini güne kadar ara veriliyor.

Yapılan kar tatilleri genellikle sosyal medya üzerinden ve valilerin açıklamaları ile bekleniyor, öğrenciler için kar tatili haberleri yüzleri güldürüyor. Bu kez olumsuz hava koşulları nedeniyle tatil haberi adını duymaya alışık olmadığımız bir ilden geldi. Mersin ilinde 06 Aralık 2018 tarihinde olumsuz hava koşulları ve yoğun yağış beklentisi nedeniyle il genelinde eğitime 1 gün süreyle ara verileceği aktarıldı.

Valilik tarafından kamuoyuna aktarılan duyuruda, yoğun hava yağışının, olumsuz etkilerini azaltabilmek maksadıyla tatil işleminin uygulandığına değinildi. İlköğretim, ortaöğretim ve lise olmak üzere (özel öğretimler de dahil) tüm eğitim kurumlarında okulların tatil olduğu bilgisi vurgulanarak, yağışlardaki artışın yüksek olacağı ihtimali üzerinde duruldu.

Memurlara da 1 günlük tatil haberi

Valilik tarafından yapılan açıklamada tüm il genelinde 06 Aralık 2018 tarihinde eğitim - öğretime ara verilmesinin yanı sıra, tüm engelli ve hamile memurlar için 1 gün süreyle resmi tatil uygulamasının uygulanacağı aktarıldı. Yarın itibariyle bahsi geçen ilimizde hem eğitim kurumlarındaki öğrenciler hem de engelli ve hamile memurlar 1 gün süreyle tatil yapacaklar.

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Küçük Kız Köprüden Atladı Umursamaz Vatandaşlar Selfie Çekti
Küçük Kız Köprüden Atladı Umursamaz Vatandaşlar Selfie Çekti